Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

Agromex představuje řadu strojů pro moderní vinařství

Zveřejněno: 25. 6. 2024

Společnost Agromex aktuálně představuje svou ucelenou řadu strojů pro profesionální vinařství. Stroje jsou vhodné jak pro velké a střední, tak i pro malé vinaře, z nichž rostoucí množství používá stále více moderních strojů.

Společnost Agromex aktuálně představuje svou ucelenou řadu strojů pro profesionální vinařství.

„Modernizace je ve vinařství potřeba nejen kvůli nedostatku zájemců o práci, ale i pro zrychlení pracovního postupu. Navíc nejmodernější technika je často k hroznům šetrnější než lidská ruka,“ říká Jan Seethaler, produktový specialista společnosti Agromex.

Traktory Fendt 210 F Vario GEN3 a Fendt 209 V Vario GEN3

Fendt 210 F Vario Gen3 je výkonný a spolehlivý traktor, který je ideální pro práci na úzkých prostorech díky své kompaktní velikosti. S výkonem motoru 77 kW a zdvihovým objemem 3,3 litru, tento model nabízí dostatečnou sílu pro různé práce během celého roku. Jeho maximální točivý moment 428 Nm při 1 600 ot/min zajišťuje hladký chod i při náročnějších pracích. Traktor je vybaven osvědčenou převodovkou Vario, která umožňuje plynulou změnu rychlosti bez nutnosti řazení, což zvyšuje efektivitu práce. S rychlostí jízdy až 40 km/h a hmotností 3,14 tuny je tento traktor navržen pro maximální produktivitu a komfort operátora.

Fendt 210 F Vario Gen3 je výkonný a spolehlivý traktor, který je ideální pro práci na úzkých prostorech díky své kompaktní velikosti.
Fendt 210 F Vario Gen3 je výkonný a spolehlivý traktor, který je ideální pro práci na úzkých prostorech díky své kompaktní velikosti.

Fendt 209 V Vario Gen3 je menší bratr modelu Fendt 210 Vario F a je stejně tak výkonný a efektivní. S výkonem motoru 69 kW a stejným zdvihovým objemem 3,3 litru je tento traktor vhodný pro různorodé vinařské činnosti. Jeho maximální točivý moment 389 Nm při 1 600 ot/min a hmotnost 3,08 tuny z něj činí ideální stroj pro práci na vinicích a ovocných sadech, kde je potřeba menších rozměrů a větší obratnosti. Stejně jako jeho větší protějšek, i tento model je vybaven převodovkou Vario a nabízí pohodlnou a efektivní práci s rychlostí až 40 km/h.

Tažený kombajn – Pellenc Grapes Line 80

Tažený kombajn Pellenc Grapes Line 80 je špičkový stroj určený pro efektivní a šetrný sběr hroznů. Tento model je vybavený nejnovějšími technologiemi, jako je Selectiv Process 2, který zajišťuje maximální čistotu sklizně. Kombajn je navržen pro práci v minimální šířce řad 1,7 metru a má celkovou šířku 2,5 metru, což umožňuje pohodlnou manipulaci i v těsných vinicích.

Tažený kombajn Pellenc Grapes Line 80 je špičkový stroj určený pro efektivní a šetrný sběr hroznů.
Tažený kombajn Pellenc Grapes Line 80 je špičkový stroj určený pro efektivní a šetrný sběr hroznů.

Díky Easy Touch rozhraní s 7" dotykovým displejem a intuitivním ovládáním je nastavení sběru z kabiny traktoru snadné a pohodlné. Pellenc Grapes Line 80 je také vybaven Easy Drive řízením, které umožňuje ovládat všechny funkce pomocí joysticku, což zvyšuje efektivitu práce.

Multifunkční sklízeč Pellenc Optimum L10

Pellenc Optimum L10 je nejnovější přírůstek do rodiny sklízečů vinné révy, který se vyznačuje mimořádnou kvalitou a širokým spektrem využití. Tento model je navržen tak, aby splňoval požadavky moderního vinohradnictví a nabízel vysokou produktivitu spolu s pracovním komfortem. Sklízeč je vybaven inovativními technologiemi sklizně, které zajišťují efektivní a šetrný sběr hroznů, přičemž klade důraz na snadnou ovladatelnost, pohodlí operátora a maximální kvalitu sklizně.

Pellenc Optimum L10 je nejnovější přírůstek do rodiny sklízečů vinné révy, který se vyznačuje mimořádnou kvalitou a širokým spektrem využití.
Pellenc Optimum L10 je nejnovější přírůstek do rodiny sklízečů vinné révy, který se vyznačuje mimořádnou kvalitou a širokým spektrem využití.

Prostorová panoramatická kabina s 320° výhledem a sedačkou GRAMMER poskytuje řidiči vynikající přehled a pohodlí. Ovládání sklízeče je intuitivní, díky joysticku EASY DRIVE a 10,4“ dotykovému displeji EASY TOUCH, který zahrnuje piktogramy pro snadnou orientaci.

Sklízeč Pellenc Optimum L10 je také vybaven 95° úhlem natočení předních kol pro snadné manévrování a protiskluzovým systémem TPI 2. Dále disponuje celou řadou inteligentních asistentů, které usnadňují práci a zvyšují efektivitu, což činí z tohoto stroje ideálního partnera pro každého vinohradníka, který hledá technologické řešení pro profesionální sklizeň hroznů.

Modul pro odstraňování listů Pellenc Soft Touch 2

Modul pro odstraňování listů Pellenc Soft Touch 2 je vysoce výkonným nástrojem pro precizní a šetrné odlistění vinné révy, jako by práci prováděl člověk. Tento nový defoliátor od Pellenc nabízí vynikající výsledky díky automatickému sledování řádků, které zajišťuje konstantní úroveň odlistění bez poškození bobulí.

Modul pro odstraňování listů Pellenc Soft Touch 2.
Modul pro odstraňování listů Pellenc Soft Touch 2.

„Systém Pellenc Soft Touch 2 umožňuje pracovat při rychlostech až do 4 km/h a je vybaven senzorem pro automatické řízení přítlaku sacího modulu na listovou stěnu. Díky širokým možnostem nastavení se dokáže adaptovat na jakékoliv podmínky,“ uzavírá Jan Seethaler ze společnosti Agromex.