Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 17.7. – svátek slaví Martina

Mahindra vyrobila třímiliontý traktor. Neuvěříte, kolik jich vyrobila jen za posledních šest let

Zveřejněno: 14. 6. 2019

Od zahájení výroby traktorů v roce 1963 vyrobil indický výrobce Mahindra svůj třímiliontý traktor. Uvádí, že je prvním indickým výrobcem, který vyrobil více než tři miliony traktorů.

Traktory vyrábí poměrně slabé, nepřesahují výkon 75 koní.

Pozoruhodné ovšem je, že Mahindra vyrobila v posledních šesti letech jeden milion traktorů. V období od dubna 2018 do března 2019 prodala více než 200 000 traktorů. Jak jsme ale dříve uvedli, Mahindru obviňuje konkurenční výrobce z „přikrášlování“ statistik o počtu vyrobených traktorů. Problém je ten, že Mahindra je koncernem, do kterého spadají i jiní výrobci traktorů. Dále do statistik započítává i jiné stroje, které se traktorům nepodobají. Mahindra totiž kromě zemědělské techniky vyrábí také automobily, nákladní vozy či letadla.

Traktory Mahindra se prodávají ve více než 40 zemích na 6 kontinentech, přičemž USA jsou největším trhem mimo Indii. Dnes má Mahindra po celém světě přes 14 výrobních a montážních závodů.

V Indii byly v minulosti vyráběny také traktory Zetor. Traktory Zetor jsou dodnes v Indii ceněny pro svou jednoduchost, snadnou obsluhu a dlouhou životnost. Do Indie byly historicky vyvezeny desítky tisíc traktorů a existoval zde i výrobní závod. Značka Zetor dodala do Indie v letech 1961–1987 přes 21 tis. traktorů. Dalších více jak 60 000 traktorů bylo v Indii vyrobeno. V roce 2016 představil Zetor novou modelovou řadu traktorů Global Range. Traktory jsou vyráběny v Indii nejspíše právě ve výrobním závodě Mahindra. Se Zetorem ale mají společné pouze logo a barvu.

Indie je pro výrobce zemědělské techniky lákavá, neboť má velmi dobré vazby a propracované logistické kanály na asijské státy a státy Afriky, v neposlední řadě také nabízí silný bankovní systém.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Mahindra

Tématické tagy