Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 17.7. – svátek slaví Martina

Osvědčené a výkonné návěsy NS značky AGRI TRANSPORT od českého výrobce

Zveřejněno: 14. 12. 2022

Cílem společnosti AGRI CS je nabízet svým zákazníkům spolehlivé, a především vysoce funkční zemědělské a dopravní stroje. V portfoliu si své místo našla i dopravní technika od klíčových výrobců pod vlastní značkou AGRI TRANSPORT, která splňuje požadavky nejnáročnějších zemědělců. V nabídce návěsů přibyl v roce 2018 výkonnější dvounápravový návěs AGRI TRANSPORT NS 23 od české firmy ZDT, spol. s r.o. Českým zemědělcům bylo dodáno již více jak 50 kusů.

Celá řada sklápěcích návěsů AGRI TRANSPORT je vyvíjena se zásadním důrazem na životnost a spolehlivost s ohledem na náročnost zemědělského provozu.

Celá řada sklápěcích návěsů AGRI TRANSPORT je vyvíjena se zásadním důrazem na životnost a spolehlivost s ohledem na náročnost zemědělského provozu. Cílem je maximálně zvyšovat efektivitu dopravy. To znamená co nejmenší náklady, velké výkony, minimální údržba a opravy. V roce 2018 společnost AGRI CS zařadila do svého portfolia nové sklápěcí návěsy řady AGRI TRANSPORT NS od výrobce ZDT, které si díky své nové konstrukci získávají mnoho příznivců.

Zemědělská a dopravní technika spol, s r.o. Nové Veselí je přední český výrobce zemědělské a dopravní techniky založený v roce 1993. Zpočátku se specializoval na výrobu malých třístranných návěsů a rozmetadel na granulovaná hnojiva. Historickým milníkem byl první třínápravový návěs ZDT GOLEM z roku 1996, který představoval zlom v přístupu k zemědělské dopravě. Netřeba představovat ani legendární výměnný systém ZDT MEGA. Za téměř 30 let své činnosti si firma vybudovala významné postavení mezi výrobci dopravní techniky a zemědělských strojů v České republice i v Evropě.

Při vývoji návěsů AGRI TRANSPORT NS byl využit zbrusu nový rám, který reflektuje požadavky na náročný provoz a praxi v zemědělském procesu.
Při vývoji návěsů AGRI TRANSPORT NS byl využit zbrusu nový rám, který reflektuje požadavky na náročný provoz a praxi v zemědělském procesu.

Jednoúčelové návěsy AGRI TRANSPORT NS se zcela novým konceptem

ZDT si mnoho zákazníků spojuje právě s řadou ZDT MEGA nebo přepravníky zvířat. V roce 2017 byla ale poprvé představena zcela nová jednoúčelová koncepce návěsů AGRI TRANSPORT NS 23 – nový design a inovativní technické řešení. Cílem výrobce nebylo nahradit zmíněné výměnné systémy, ale naopak rozšířit sortiment pro zákazníky, kteří potenciál výměnného systému nevyužijí. Proto se objevily postupně návěsy AGRI TRANSPORT NS33.1, AGRI TRANSPORT NS23.1 a AGRI TRANSPORT NS18.1, které představují zcela nový koncept. Jsou vhodné pro velké podniky s velkým množstvím přeprav, dále podniky služeb, podniky rostlinné výroby nebo menší soukromé zemědělce.

Zbrusu nový rám a korba návěsu AGRI TRANSPORT NS

Označení vyráběných návěsů AGRI TRANSPORT NS23.1 a AGRI TRANSPORT NS23.2 má své opodstatnění. NS, tedy návěs sklápěcí, jasně odlišuje tuto řadu jednoúčelových návěsů od univerzálních návěsů ZDT MEGA. Kompletní název stroje pak obsahuje spojení výrazu NS s nejvyšší technicky přípustnou hmotností 23 tun a počtem možností stranového sklápění. Návěs může být proveden jako jednostranně sklápěný směrem dozadu – AGRI TRANSPORT NS23.1, nebo dvoustranně sklápěný směrem dozadu a doleva – AGRI TRANSPORT NS23.2. Tato varianta je vhodná zejména pro rostlinnou produkci, kde se převáží nejvíce obilovin a náklad se sype na koše do strany.

Při vývoji těchto návěsů AGRI TRANSPORT NS byl využit zbrusu nový rám, který reflektuje požadavky na náročný provoz a praxi v zemědělském procesu. Od koreb řady ZDT MEGA se liší nejen designově, ale v prvé řadě zcela novou korbou návěsů. Profilované plechy pouze s jednou výztuhou na straně přináší moderní vzhled a zároveň špičkové funkční vlastnosti. Korba pojme náklad o objemu až 25 m3.

V roce 2017 byla poprvé představena zcela nová jednoúčelová koncepce návěsů AGRI TRANSPORT NS.
V roce 2017 byla poprvé představena zcela nová jednoúčelová koncepce návěsů AGRI TRANSPORT NS.

Bohatá základní výbava návěsů AGRI TRANSPORT NS

Návěsy AGRI TRANSPORT NS23 jsou zákazníkům nabízeny s maximální variabilitou odpružení podvozků. V základní výbavě je návěs vybaven mechanicky odpruženým podvozkem, dalšími variantami jsou pneumaticky nebo hydraulicky odpružené podvozky. Mezi významné technické prvky patří využití odpružených náprav a odpružených ojí, které společně zajišťují maximální stabilitu soupravy, zvyšují komfort pro řidiče traktoru, eliminují rázy a tím pádem snižují riziko samotného poškození návěsu nebo traktoru. Rozmanitá nabídka přináší uživatelům nebývalé možnosti ve výběru vhodné a odpovídající mechanizaci přesně pro jejich podmínky.

Stroje AGRI TRANSPORT jsou nabízeny s velmi bohatou výbavou, která zaručuje bezpečný, spolehlivý a komfortní provoz. Mezi tyto prvky patří např. hydraulicky odpružená oj s volbou závěsu mezi K80 a okem Ø 50 mm, hydraulická odstavná noha, automatická parkovací brzda nebo propracované jištění hydraulicky ovládaného zadního čela s výsypným okénkem. Návěsy AGRI TRANSPORT NS23.1 a AGRI TRANSPORT NS23.2 jsou dodávány s pneumatikami MITAS 600/50 R26,5 AGRITERRA 02 s ocelovým nárazníkem, které nabízejí velmi dobrý poměr cena a výkon. Nabízí zejména dlouhou životnost, odolnost proti poškození a disponují samočistící schopností a zaručují stabilitu i při plném zatížení. Návěsy jsou schváleny dle EU na rychlost 40 km/h a splňují nejpřísnější předpisy v rámci dopravy v zemědělství.

Stroje AGRI TRANSPORT jsou nabízeny s velmi bohatou výbavou, která zaručuje bezpečný, spolehlivý a komfortní provoz.
Stroje AGRI TRANSPORT jsou nabízeny s velmi bohatou výbavou, která zaručuje bezpečný, spolehlivý a komfortní provoz.

Volitelná výbava návěsů AGRI TRANSPORT NS

Bohatá je i nabídka výbavy na přání, zmiňme například kompletní LED osvětlení nebo velkoobjemové nástavky bočnic, které zvyšují objem o dalších 6,5 m3. Nesmí chybět ani rolovací plachta s obslužnou plošinou, automatické zakrývání sítí proti úletu nebo nucené řízení zadní nápravy, přitěžování zadní nápravy návěsu AGRI TRANSPORT NS při sklápění vzad u mechanicky odpruženého podvozku, centrální mazání, kamerový couvací systém nebo plastový box na nářadí. Další možné úpravy nebo příplatková výbava je možná na míru každému zákazníkovi.

ZDT vyhoví i speciálním požadavkům

Důležitou oblastí výroby ZDT jsou zakázkové a atypické stroje. Mezi spokojenými zákazníky byste našli například uživatele valníků pro vnitropodnikovou přepravu, firmy pracující v lesnictví, rybářství, stavebnictví nebo údržbě. Na základě zvláštního požadavku je firma vždy připravena udělat maximum k nalezení optimálního řešení. Díky možnosti atypického provedení sklápěčů z otěruvzdorných materiálů jsou tyto návěsy vhodné například i pro přepravu zeminy a stavebních hmot, případně pro stavebnictví.

Návěsy AGRI TRANSPORT NS23 jsou zákazníkům nabízeny s maximální variabilitou odpružení podvozků.
Návěsy AGRI TRANSPORT NS23 jsou zákazníkům nabízeny s maximální variabilitou odpružení podvozků.