Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 17.7. – svátek slaví Martina

Argo Tractors prozradil plány do budoucna. Do pěti let chce nejen výkonnější traktory a nové převodovky

Zveřejněno: 30. 12. 2018

Italská společnost Argo Tractors, které patří značky traktorů Landini, McCormick a Valapanda, zveřejnila plány do budoucna. Do pěti let chce například zdvojnásobit obrat a také zvýšit mezinárodní přítomnost na dalších trzích. Nově se mají též licenčně vyrábět traktory indickou společností Indiase International Tractors Limited (ITL).

Italské společnosti Argo Tractors patří značky traktorů Landini, McCormick a Valapanda

Italská společnost Argo Tractors vyrobila v roce 2017 více než 22 000 traktorů a dosáhla obratu 500 milionů Eur, což není vůbec špatné, když si uvědomíme, že za obratem stojí jen traktory a Argo Tractors je stále malou rodinnou společností. Argo Tractors chce do pěti let tento obrat zdvojnásobit na 1 miliardu Eur.

„V letošním roce se na trhu objevilo více nejistot a Brexit je stále nevyřešen, ale máme plán na rozvoj našeho podnikání.”
řekl ředitel Simeone Morra

Simeone Morra zároveň zdůraznil, že jsou odborníkem na výrobu traktorů a svým prodejcům chtějí v budoucnu nabídnout širokou škálu produktů.

Argo Tractors chce rozšířit mezinárodní přítomnost a soustředit se na trhy s potenciálním růstem, jako je Rusko a Čína. S tím souvisí i nedávné podepsání partnerství s indickým výrobcem traktorů ITL, který vyrábí traktory pod značkami Solis a Sonalika. ITL vytvoří šest modelů traktorů o výkonu od 33 do 66 kW (45 až 90 koní) pod licencí od Landini a McCormick. Traktory, které vyrábí ITL, jsou určeny výhradně pro země, kde se nestanovují emisní normy Stage. To zahrnuje především země v Jižní Americe, Africe a Asii. ITL je šestým největším výrobcem traktorů na světě, pokud jde o čísla. V uplynulém roce prodal indický výrobce 100 000 traktorů. ITL má více než 2 000 prodejců a 6 000 zaměstnanců. Vedle továrny v indickém Hoshiarpuru má ITL výrobní závody v Brazílii, Turecku a Alžírsku.

Dalším významným trhem pro Argo Tractors je Jižní Afrika. Využít chce pobočku v Johannesburgu jako odrazový můstek pro rozvoj dalších afrických trhů. Společnost v současné době každoročně investuje 5,5 % obratu do výzkumu a vývoje. Další prioritou je nabídnout širší sortiment jak výkonných traktorů, tak těch méně výkonných. Nyní se vyvíjí nejdůležitější model, a to X7. Údajně je ve vývoji nová převodovka CVT vlastní výroby pro traktory o výkonu 190 až 240 koní. U traktorů Landini (u sadových a speciálních modelů) chce společnost použít novou převodovku CVT. Dále je v plánu v příštích 3 až 5 letech přicházet s novými produkty a není žádným tajemstvím, že je potřeba výkonnějších traktorů, takže by měl na trh přijít výkonnější model X8. Očekává se též ještě většího propojení značek McCormick a Landini. Některé z novinek se patrně představí příští rok na veletrhu SIMA či Agritechnica.

Společnost Argo Tractors nejen investuje do nových produktů, ale také do své prodejní sítě. V roce 2017 společnost otevřela nové španělské distribuční pobočky a školicí středisko na podporu dealerů a koncových uživatelů traktorů Landini a McCormick.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Argo Tractors

Tématické tagy