Nutno podotknout, že se průzkumu zúčastnily větší zemědělské podniky zaměřené na rostlinnou výrobu. V průměru účastníci pěstují 600 ha zemědělské půdy. Jedna farma používá v průměru 5,13 traktorů. Nejmenší traktor v provozu má průměrně asi 80 koní.
36 % dotázaných si provádí veškerou údržbu a opravy sami. Až v závažných případech volí odborný servis. 39 % dotázaných provádí jen nutnou údržbu a drobné opravy. A dohromady se asi čtvrtina společností omezuje na údržbu nebo dokonce využívá plné služby u servisního partnera.
41 % dotázaných nemá vlastní dílnu. 31 % má dílen více. 24 % podniků má kooperativní dílny s dalšími podniky. Přibližně 4,2 % zemědělců má vlastní dílnu s plným servisem.
Němečtí zemědělci si chválí dostupnost originálních a opotřebitelných dílů. Kromě toho jsou spokojeni s dostupností filtrů, maziv a speciálních nástrojů. Pokud jde o pneumatiky, ISOBUS, automatické systémy řízení a jiné precizní systémy, tam mají zemědělci stále mezery ve vzdělání. Mnoho zemědělců však není spokojeno s cenami náhradních dílů a servisu.
Většina zemědělců se přiklání k tomu, že rychlost řešení problémů je nejdůležitějším faktorem při výběru servisu. Méně důležité jsou dlouhodobé obchodní vztahy, kvalita poradenství a vzdálenost k operaci. Věrnost značky nehraje žádnou roli jak v traktorech, tak v závěsné technice. Rovněž možné financování podle průzkumu není důležité.
Podle průzkumu společnosti DLG si je řada zemědělců vědoma toho, že je obtížné získat patřičná školení. Dále je i nedostatek schopných zaměstnanců. Kromě toho rychlý pokrok v oblasti zemědělské techniky, zejména v oblasti elektroniky, vyžaduje trvalé školení a další vzdělávání zaměstnanců.
Z průzkumu také vyplývá zastoupení značek traktorů v servisu. Fendt a John Deere mají největší podíly před Claas a Deutz-Fahr, což je logické, protože patří mezi nejprodávanější traktory v Německu. Následovaly značky koncernu AGCO (Valtra, Massey Ferguson) a pak traktory koncernu SDF (Deutz-Fahr, Same).