Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 18.7. – svátek slaví Drahomíra

Grimme postavilo v Číně ultra moderní továrnu, která spolkla největší investici za 150 let

Zveřejněno: 17. 5. 2018

Grimme, výrobce sazečů a sklízečů brambor, právě otevřelo zbrusu novou továrnu v Číně, 130 km jihovýchodně od Pekingu.

Při slavnostním otevírání nové továrny nechybělo přes 200 hostů – čínští představitelé, zaměstnanci a samozřejmě Franz, Christine a Christoph Grimme.

Nová továrna zabírá 3,5 hektaru z čehož 1400 m² zabírají kancelářské prostory. Stavba továrny spolkla více než 13 milionů eur, což je největší investice společnosti Grimme za 150 let její historie. A jak to bude s kvalitou „čínských strojů“? Christoph Grimme ujišťuje, že kvalita bude srovnatelná se stroji vyráběnými v Německu (Grimme sídlí právě v Německu).

Cílem je vyrábět v tomto závodě stroje pro čínský trh, nebudou chybět ani speciální skladovací stroje. Grimme není v Číně žádný nováček. Už 20 let působí na tamním trhu, zastoupení má i v USA. Čína je pro Grimme významná už z toho důvodu, že je v posledních letech největším pěstitelem brambor na světě (5 milionů hektarů). Čínská vláda nedávno prohlásila, že brambory jsou jednou ze čtyř hlavních plodin pro čínské obyvatelstvo. Vláda chce také masivně zvýšit výměru s brambory až na 10 milionů hektarů v roce 2020. Jen asi 20 % plodin se v Číně sklízí stroji, takže čínský trh má obrovský potenciál pro moderní zemědělské technologie.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Grimme

Tématické tagy