Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 17.7. – svátek slaví Martina

Mitas PneuTrac je mrtev. Ať žije Trelleborg PneuTrac

Zveřejněno: 8. 11. 2017

Trelleborg na Agritechnice v Hannoveru ukáže pneumatiku PneuTrac pod vlastní značkou. Speciální pneumatika byla vyvinuta výrobcem Mitas. Firmu Mitas však švédský Trelleborg před dvěma lety převzal.

Trelleborg

PneuTrac kombinuje výhody tradičních pneumatik a pásových jednotek. Je-li tlak v pneumatice nízký, pneumatika se stává plochou, takže kontaktní plocha připomíná povrch pásů. Podle výrobce má pneumatika větší trakci a větší běhoun.

Koncept původně vytvořila izraelská společnost Galileo Wheel Ltd, která pak navázala spolupráci s Mitasem. Společnosti Mitas a Galileo posledních pět let intenzivně pracovaly na realizaci konceptu PneuTrac od prvotní myšlenky přes laboratorní testy až po provozní zkoušky. PneuTrac, jenž získal ocenění na veletrhu EIMA 2014, měl veřejnou premiéru v roce 2013 na veletrhu Agritechnica v Německu, kde společnost Mitas představila PneuTrac o rozměrech 280/70 R18 a 600/65 R38. Na veletrhu SIMA v Paříži v únoru 2015 zase společnost Mitas představila novinku 480/65 R28 PneuTrac, jako třetí rozměr tohoto revolučního konceptu.TIP: Co se děje, když dva jezdci MotoGP řídí traktor?

Ještě v roce 2015 Mitas doufal, že se PneuTrac v letošním roce dostane do prodeje. Uvedení do prodeje je ale stále v nedohlednu. Důvodem zdržení je nejspíše již zmíněná akvizice. Jaké novinky ukáže Trelleborg na Agritechnice?Vlastní jméno nebo značka na pneumatice? U Trelleborg to nebude problémChytrá pneumatika poradí, kdy je potřeba změnit tlak a pozná, zda byla se strojem odcizena

Autor: Milan Jedlička
Foto: Trelleborg