Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 19.6. – svátek slaví Leoš

Agrifac Condor v kopcích jižní Moravy

Zveřejněno: 14.08.2019

V červnu společnost Gordex spol. s r.o. ve spolupráci se společností Land Technologies na pozemcích Agrodružstva Morkovice na jižní Moravě představila samojízdný postřikovač Agrifac Condor. V praxi byl představen systém MountainMasterPlus pro práci ve svahu či postřikovací trysky HTA.

Agrifac Condor

Systém MountainMasterPlus udržuje postřikovač v rovnováze na svazích do sklonu 20 %. Systém HighTechAirPlus (HTA) umožňuje konstantně a jednoduše nastavovat velikosti kapek v závislosti na měnících se podmínek. Nastavení se provádí pohodlně z kabiny. Holandský Agrifac své postřikovače vybavuje ještě řadou dalších systémů, které se postarají o preciznost aplikace, zjednodušení ovládání, optimální využití vody a chemikálií. Samozřejmostí je nastavitelný rozchod kol a světlá výška.

„Condor MountainMasterPlus má podvozek StabiloPlus srovnatelný s Condor ClearancePlus, u kterého světlá výška může být nastavena plynule mezi 130 cm a 200 cm. U Condor MountainMasterPlus lze pomocí nezávislých hydraulických válců ovládat zvlášť výšku každé strany postřikovače, což umožňuje vyrovnávat stroj do horizontální pozice na svazích do maximálního sklonu 20 %. Tímto způsobem může stroj jezdit bezpečně a pohodlně na strmějších svazích. V závislosti na sklonu lze provést korekci světlé výšky v rozmezí 130 cm a 200 cm. Vzhledem k vyrovnání je hmotnost rozdělena rovnoměrně na všechna kola, což zvyšuje přilnavost a trakci,“ píše Land Technologies.

Na česko-slovenský trh v brzké době přijde nejnovější generace samojízdného postřikovače Agrifac Condor Endurance II, který posune komfort, ovládání a preciznost aplikace o level výš.

Při praktické ukázce byl k vidění druhý Agrifac Condor, který je v majetku Agrodružstva Morkovice.

Autor fotografií/videa: Milan Jedlička

Tématické tagy