Skladové vozy Ford Trucks
Dnes je 1.12. – svátek slaví Iva

Příspěvky na téma „Lesní technika“

Téma „Lesní technika“ – třídění:

Lombard Steam Log Hauler – první komerčně úspěšné pásové vozidlo, které nahradilo až 60 koní

(2.5.2022) Lombard Steam Log Hauler byl parní pásový traktor, který se používal především při těžbě dřeva. Šlo o první komerčně úspěšné pásové vozidlo.

Ponsse představuje novou generaci harvestorové hlavy Ponsse H8

(22.4.2022) Ponsse na trh uvede novou generaci harvestorové hlavy Ponsse H8. Mezi charakteristické znaky nové hlavy patří pevný úchop, výkonný posuv a obratný rám. Nově bude pro hlavu k dispozici i funkce Active Speed.

Legenda jménem LKT 81 TURBO – lesní kolový tahač. Během deseti let bylo vyrobeno tisíce kusů

(18.4.2022) Závody ťažkého strojárstva, n. p. Martin vyráběly LKT neboli lesní kolový traktor (tahač) známý pod přezdívkou „lakatoš“. Jde o kloubový traktor určený pro práce v lese při těžbě dřeva.

Rok 2021 byl pro Ponsse rekordní

(1.3.2022) Rok 2021 byl pro společnost Ponsse obdobím růstu. Zaznamenala rekordní tok zakázek a zakázkové portfolio dosáhlo historického maxima. Každá oblast podnikání zaznamenala výrazný růst.

Štěpkovače Först snadno odvezete autem. V těžším terénu se uplatní pásové varianty

(1.3.2022) Štěpkovače Först si poradí se všemi typy materiálů. Ať už jsou uloženy na kolovém nebo pásovém podvozku, vždy jde o kompaktní techniku osazenou benzínovým nebo dieselovým motorem. Först je globální značka z britského Andoveru v Hampshire s pobočkami ve…

Využití hydrofilních polymerů při obnově a zakládání lesních porostů

(26.2.2022) V tomto článku je věnována pozornost ochraně obnovených porostů před suchem.

Samojízdný štěpkovač Pezzolato PTH 1400/1000 Allroad dostal motor o výkonu 800 koní

(17.2.2022) Samojízdný štěpkovač Pezzolato PTH 1400/1000 Allroad dostal nový šestiválcový motor VOLVO PENTA TWD 1683 VE, který plní emisní normu Stage V. Výkon má 796 koní.

Ponsse se chystá posílit působení v Česku, kupuje společnost KŘENEK FOREST SERVICE

(8.2.2022) Ponsse Group bude samostatně a napřímo zajišťovat prodej, náhradní díly a služby údržby strojů Ponsse v České republice. 4. února 2022 podepsala společnost Ponsse kupní smlouvu, ve které se zavazuje ke koupi společnosti KŘENEK FOREST SERVICE s.r.o, svého…

Lesní vyvážecí návěsy Trejon Multiforest na český trh nově dodává společnost P & L, spol. s r.o.

(31.1.2022) Tuzemské zastoupení švédského výrobce lesnické techniky Trejon od letošního roku nově zajišťuje společnost P & L, spol. s r.o., která prostřednictvím svých poboček a servisních středisek nabízí lesníkům vyvážecí návěsy Multiforest. Ty velmi dobře…

Bezpečné a kvalitní zpracování těžebních zbytků štěpkovačem Junkkari HJ252 G

(17.12.2021) Junkkari HJ252 G od finského výrobce patří mezi nejžádanější typy štěpkovačů na českém trhu. Díky originálnímu konstrukčnímu řešení dokáže bezpečně a kvalitně zpracovat téměř veškeré těžební zbytky.

Nová vyvážecí souprava Ponsse Elephant King do náročných podmínek. Přepraví velké dřevo na dlouhé vzdálenosti

(16.12.2021) Vyvážecí souprava Ponsse Elephant King je nejvýkonnějším strojem v nabídce výrobce. Nabízí mimořádný komfort a osvědčuje se zejména při přepravě dřeva na dlouhé vzdálenosti nebo při přepravě velkých stromů.

Z výrobní linky ve finském Vieremä sjel 17 000. lesní stroj Ponsse

(3.11.2021) Jubilejním strojem se stala vyvážecí souprava Ponsse Elk, která putuje do společnosti Kuusmoto Oy. Společnost Kuusmoto Oy, která byla založena v roce 2014, v současnosti zaměstnává 17 lidí a působí v Laponsku.

Mulčovače TMC Cancela nabízejí mnoho důvodů, proč o nich začít přemýšlet

(5.10.2021) Na Dni lesnické techniky v Jiřicích u Humpolce představila firma Manatech CZ novinky ve svém portfoliu, a sice lesní frézy a mulčovače španělského výrobce TMC Cancela. Společným jmenovatelem těchto strojů jsou patentované konstrukční prvky, díky kterým…