Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 17.7. – svátek slaví Martina

Krone Big X 630 - řezačka roku 2016

Aktualizováno: 3. 12. 2016

Big X 630 se smí chlubit titulem "Stroj roku 2016". Nová sklízecí řezačka Krone přesvědčila nejen technické redaktory německého vydavatelství zemědělské literatury (Deutsches Landwirtschaftsverlag DLV), ale obdržela také početné hlasy jak od čtenářů DLV, tak ze souběžného hlasování na internetu.

Krone

Firma Krone doplnila strojem Big X 630 (o výkonu 626 PS) své portfolio v segmentu střední výkonnostní třídy. Řezačka je v sériovém provedení vybavena novým řezacím bubnem MaxFlow a zařízením VariQuick pro rychlou výměnu dopravní šachty na trávu za drtič zrna. Řezací buben MaxFlow o šířce 630 mm a průměru 660 mm byl vyladěn speciálně na výkon motoru řezačky Big X 630. Je k dispozici s 20, 28 nebo 36 noži a hodí se tedy pro jakékoli sklizňové podmínky. Krone nabízí kromě toho i buben se 40 noži pro zpracování materiálu na bioplyn jako speciální buben na krátkou řezanku (2,5 – 15 mm). Pro kvalitní zpracování řezanky jsou k dispozici válcové drtiče zrna. Různé typy válců lze vzájemně kombinovat. I pro tuto modelovou řadu jsou již k dispozici také osvědčené diskové drtiče zrna. 

Zákazník si může vybrat takový kondicionér, který bude nejlépe splňovat jeho požadavky, jako například zpracování kukuřice na bioplyn nebo řezání silážní kukuřice na dlouhou řezanku (Shredlage). Mezi komfortní vlastnosti "Stroje roku 2016" patří mimo jiné StreamControl nastavování vymetací vzdálenosti řezanky a inteligentní elektronika PowerSplit, která automaticky řídí výkon motoru podle aktuální potřeby. Krone dnes nabízí celkem devět různých modelů ve dvou konstrukčních řadách a řadí se tak k výrobcům s nejširším portfoliem sklízecích řezaček na trhu.

Autor: Krone
Foto: Krone

Tématické tagy