Philipp Horsch, který nedávno na svém Twitterovém účtu zveřejnil video prvního autonomního secího stroje Horsch, nyní zveřejnil další zajímavé video. Video zachycuje prutové brány Cura ST s pracovním záběrem až 24 metrů! Dosavadní největší pracovní záběrem činil 15,20 metrů.
Sériová výroba byla již zahájena. Největší model disponuje zesíleným rámem. Brány lze složit do přepravní polohy nepřesahující 3 metry. Jednotlivé sekce bran se přizpůsobují tvaru terénu.
„Prutové brány mají široký záběr využití, můžeme je použít pro likvidaci naklíčených plevelů před setím hlavní plodiny, tzv. Blindstriegel. Další možností je nasazení v porostu hlavní plodiny, ať už za účelem provzdušnění, či za účelem řešení plevelů. Nejvděčněji na nasazení prutových bran reaguje pšenice, která snese opravdu agresivní nasazení. Prutové brány je možné použít i v ostatních obilovinách jako je např. tritikále, žito, špalda, oves atd., dále je možné vláčet luskoviny, olejniny, kukuřici atd. Každá plodina ovšem potřebuje odlišný přístup k nasazení prutových bran a jejich nastavení. Ne každá plodina snese tolik co pšenice. Důležité ale je, že díky konstrukci uzavřeného rámu s opěrnými koly a jištění prutů dvojitými pružinami, jsme schopni pracovat se strojem Horsch Cura ST naprosto přesně, tak jak daná plodina vyžaduje. Aktuálně je stroj Horsch Cura ST dostupný jako nesený stroj ve verzích 12,13 a 15m, postupně budeme rozšiřovat o další záběry,“ uvádí Radek Divila ze zákaznické podpory Horsch.
It is also equipped with a harrow pressure as well as section control system to easily adjust on the go to the needs on the field. A tool for high output! pic.twitter.com/b6ezQ22VYX
— Philipp Horsch (@HorschPhilipp) May 6, 2021