Claas dokázal pokračovat v růstu navzdory problémům s dodávkami a pandemií. Přitom se podařilo dosáhnout dvouciferného nárůstu tržeb a výrazného zlepšení ziskovosti ve všech regionech světa.
Ke klíčovým trhům v západní a střední Evropě, včetně Německa a Francie, které jsou pro Claas důležité, se nyní přidaly hlavní faktory růstu v Severní Americe a východní Evropě. I ve Spojeném království bylo dosaženo významného růstu navzdory velké nejistotě v důsledku brexitu.
Výdaje na výzkum a vývoj dosáhly nového maxima 262 milionů eur (v předchozím roce 237 milionů eur). Důležitým tématem byly i nadále investice do nových elektronických architektur a digitalizace zemědělských procesů.
V květnu byla po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřena "továrna budoucnosti CLAAS" na traktory v Le Mans. Oficiální dokončení bylo téměř plynulé s druhou fází modernizace výroby sklízecích mlátiček v Harsewinkelu, která byla nyní úspěšně dokončena. Za pouhých pět měsíců bylo kompletně zrekonstruováno více než 15 000 m² výrobních prostor. Claas také významně rozšířil výrobní kapacitu v ruském Krasnodaru, kde je nyní možné vyrobit čtyřikrát více sklízecích mlátiček než před pěti lety.
Počet zaměstnanců společnosti Claas se v průběhu roku zvýšil a na konci účetního období 2021 činil 11 957 zaměstnanců po celém světě (v předchozím roce 11 395). V Německu se jejich počet zvýšil o 3,5 % na 5 790 (v předchozím roce 5 596) a ve Francii o 4,3 % na 2 377 (v předchozím roce 2 279). Zvýšil se také počet učňů, kterých bylo v celé skupině 775 (v předchozím roce 714), z toho 473 v Německu (v předchozím roce 430).
Pro finanční rok 2022 Claas očekává, že poptávka po zemědělské technice zůstane v hlavních prodejních regionech celkově stabilní.