Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

Nejhezčí traktor současnosti? Massey Ferguson 8S získal prestižní ocenění Red Dot Design Award

Zveřejněno: 6. 4. 2021

Massey Ferguson obdržel ocenění Red Dot Design Award v kategorii Product Design 2021 za inovativní řadu traktorů Massey Ferguson 8S (MF 8S). Traktory odbornou porotu zaujaly především originálním neo-retro designem odkazujícím na staré traktory MF 100 a jedinečným umístěním kabiny a motoru.

Red Dot Design Award (česky: Červená tečka – ocenění za design) je ocenění za produktový a komunikační design. Zdroj foto - tisková zpráva Massey Ferguson

Ocenění Red Dot Design Award je další prestižní cenou, kterou Massey Ferguson získal během krátké doby. Pyšnit se již může oceněním „Traktor roku 2021“, které získal traktor MF 8S.265 Dyna E-Power Exclusive. Massey Ferguson také získal ocenění „Nejlepší událost roku 2020“ za digitální prezentaci traktoru MF 8S v červenci roku 2020.

Massey Ferguson 8S se od ostatních traktorů odlišuje 24cm vzdáleností mezi kabinou a kapotou motoru. Zdroj foto - tisková zpráva Massey Ferguson
Massey Ferguson 8S se od ostatních traktorů odlišuje 24cm vzdáleností mezi kabinou a kapotou motoru. Zdroj foto - tisková zpráva Massey Ferguson

Mezinárodní porota vybírala nejlepší produkt z tisíců přihlášek z více než 60 zemí. Nakonec vyhrál již zmíněný traktor MF 8S. Ocenění Red Dot Design Award: Product Design 2021 se uděluje pouze produktům, které se vyznačují vynikajícím designem.

MF 8S byl testován sedm let, přičemž byly v potaz brány názory zemědělců. Po uvedení traktoru na trh v roce 2020 přišel další nový traktor MF 5S. Další traktory s podobným vzhledem přijdou na trh letošní rok.

Zákazník si může vybírat z několika balíčků výbav. Zdroj foto - tisková zpráva Massey Ferguson
Zákazník si může vybírat z několika balíčků výbav. Zdroj foto - tisková zpráva Massey Ferguson

Traktor Massey Ferguson 8S se od ostatních traktorů odlišuje 24cm vzdáleností mezi kabinou a kapotou motoru. Samostatná kapota nejen snižuje přenos tepla, hluku a vibrací do kabiny, ale také zlepšuje chlazení motoru.

Zcela nová řada MF 8S nabízí nový inovativní design ve všech oblastech - motor, kabina i převodovka. Zákazník si může vybírat z několika balíčků výbav. Řada MF 8S zahrnuje čtyři modely o výkonu od 205 koní do 265 koní.

Red Dot Design Award (česky: Červená tečka – ocenění za design) je ocenění za produktový a komunikační design. Je udělována designovým centrem z německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, konkrétně ve městě Essen. Od roku 1955 mohou designéři a výrobci přihlašovat své produkty či jejich koncepty, výsledky jsou zveřejňovány na každoročním ceremoniálu.