Vzdálený přenos dat je značně zjednodušen, protože přenos informací probíhá zcela automaticky. Tato dokumentace je velmi užitečná v případě odběru vzorků půdy, detekci specifického hnojiva a hustoty rostlin. Využití najde i při práci s výnosovými mapami. Vzdálený přenos dat se využije nejen u poskytovatelů služeb pro přesnou evidenci práce, ale také u zemědělců, kteří budou moci přesně aplikovat hnojiva tam, kde jsou nejvíce potřeba.
Stejná aplikace jako u minerálního hnojiva
Mezi další novinky patří kombinace systému Van-Control 2.0 s půdním senzorem Crop od společnosti Claas. Uživatel tak bude moci aplikovat hnojivo, respektive kejdu, variabilně na základě výnosových map. Snímač Cropsensor od společnosti Claas a systém Van-Control 2.0 přenášejí data do terminálu ISOBUS v traktoru. Tím se přizpůsobuje rychlost aplikace přes čerpadlo, obsah hnojiva a stupeň dávky.
Analýza živin
Další novinkou je systém Dokustar.
Jedná se o měřící stanici pro kejdu, která zaznamenává a ukládá nejrůznější naměřené hodnoty látek. Ty jsou zaznamenány pomocí VAN-Control 2.0. Dále je instalováno měření průtoku. Tiskárna pak může tisknout potvrzení např. o množství a objemu odvezené kejdy. Tímto způsobem může řidič přesně prokázat svou individuální práci. Společnost Zunhammer to považuje za nutnost nového nařízení o hnojivech.