Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

Obrat společnosti Kuhn se zvýšil o 12 %

Zveřejněno: 7. 3. 2019

Kuhn Group, dceřiná společnost švýcarské společnosti Bucher Industries, dosáhla v roce 2018 o 12 procent více obratu než před rokem. Celkové čisté tržby společnosti Kuhn činily v loňském roce něco málo přes 1 miliardu eur (1,2 miliardy švýcarských franků).

Lis Kuhn.

Růst obratu si Kuhn zdůvodňuje tím, že evropský chov dobytka má v současné době pozitivní vývoj. Severoamerický trh byl na prodeje náročný a v nakupování techniky na zpracování půdy a setí byli zemědělci opatrní. Prodeje v Brazílii byly pozitivní, stejně tak ve Francii, která je pro Kuhn velmi důležitá.

Kuhn není spokojen s prodejem strojů v Severní Americe. Zaznamenává též vysoké náklady na ocel a osobní náklady. Nejvíce strojů Kuhn prodá v Evropě, pak v Americe a nejméně v Asii, která znamená nevyužitý potenciál. Společnost Kuhn je dobře připravena k tomu, aby se vyrovnala s geografickými a odvětvovými výkyvy, neboť má celosvětovou působnost a dodává vybavení jak pro zpracování půdy a setí, tak do živočišné výroby.

Na konci roku 2017 pracovalo ve společnosti Kuhn 5 235 lidí. Na konci roku 2018 se počet zaměstnanců zvýšil na celkem 5 352.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Kuhn

Tématické tagy