Právě tato myšlenka byla hlavním impulzem pro uskutečnění tohoto zajímavého pokusu. Moderní systémy samojízdného postřikovače spolu s možností vypínání sekcí a jednotlivých trysek dokážou velmi přesně a cíleně aplikovat potřebné množství chemických látek přímo na rostliny. Toto řešení je přívětivé k životnímu prostředí a pro zemědělce je nákladově efektivní. Výrobce postřikovačů Agrifac tuto technologii vyvíjí a nabízí již od roku 2016. Po celém světě nyní s touto technologií jezdí stovky postřikovačů Agrifac.
Monu Lisu na louku pokrytou sněhem „nakreslil“ samojízdný postřikovač Agrifac Condor. Tento postřikovač používá aplikační mapu na určení optimální dávky a zajištění správného množství postřiku aplikovaného na to pravé místo. Veškerá práce se provádí plně automaticky. Řidič nemusí věnovat pozornost dávkování a může se více soustředit na svou práci a kontrolu plodin. Díky tomu je postřikování účinnější a efektivnější. Za pomocí trysek, aplikační mapy (v tomto případě obrázek Mony Lisy) a GPS navigace byl na louku nakreslen tento světoznámý obraz. Postřikovač samozřejmě k aplikaci nepoužil chemii, ale ekologické barvivo. Zasněžená louka byla vybrána záměrně, aby výsledný obraz vypadal efektně.
„Kreslení“ se uskutečnilo u nizozemské vesnice Zuidveen. Celý obraz měřil 132 X 200 metrů a podle výrobce postřikovače zabíral plochu 31 000 metrů čtverečních. Dosavadní rekord byl 12 000 metrů čtverečních, takže se Agrifac nejspíše s tímto počinem zapíše do Guinessovy knihy rekordů.