Víceúčelové rotační plečky GST BIOSTAR. Nástroj na celoplošnou mechanickou kultivaci
Dnes je 3.3. – svátek slaví Kamil

Přijíždí modernizovaný traktor Deutz-Fahr řady 5 s výbavou pro univerzální použití

Zveřejněno: 31. 5. 2021

Deutz-Fahr inovoval modelovou řadu traktorů řady 5 tak, aby vyhovovala emisní normě Stage V. Tříválcové a čtyřválcové motory poskytnou u pěti modelů výkon od 95 do 126 koní. Traktory jsou navrženy pro farmy s rostlinnou i živočišnou výrobou.

Traktory jsou navrženy pro farmy s rostlinnou i živočišnou výrobou. Zdroj foto - tisková zpráva Deutz-Fahr

S příchodem nové emisní normy Stage V dostaly traktory Deutz-Fahr řady 5 facelift. Řada zahrnuje pět modelů (5095, 5100, 5105, 5115 a 5125) s výkonem od 95 do 126 koní. Traktory pohání třílitrový tříválcový motor FARMotion 35 nebo čtyřlitrový čtyřválec FARMotion 45 vyhovující již zmíněné emisní normě.

Podle Deutz-Fahr optimalizovaný motor dokáže výrazně snížit spotřebu paliva, hluk a emise. Dokáže také rychleji reagovat na náhlé a výrazné změny zatížení. Speciální elektronická řídicí jednotka optimalizuje dodávku paliva v závislosti na rychlosti a zatížení traktoru a motoru. Řídicí jednotka obsahuje také funkci řízení otáček motoru, která umožňuje obsluze nastavit a vyvolat minimální a maximální otáčky motoru pro konkrétní úkoly nebo pro udržování konstantních otáček.

Převodovky je možné vybavit funkcí Stop&Go, která se uplatní při práci s čelním nakladačem. Zdroj foto - tisková zpráva Deutz-Fahr
Převodovky je možné vybavit funkcí Stop&Go, která se uplatní při práci s čelním nakladačem. Zdroj foto - tisková zpráva Deutz-Fahr

Na výběr je ze tří typů převodovek - mechanická, Hi-Lo nebo Powershift s možností funkcí Stop&Go, která se uplatní při práci s čelním nakladačem. V závislosti na typu převodovky je k dispozici nejnižší rychlost 300 m/h pro velmi pomalé práce a maximální rychlost 40 km/h (při ekonomických otáčkách motoru). Funkce APS (Automatic PowerShift) dokáže automaticky volit nejvhodnější převodový poměr pro dané podmínky použití a optimalizovat tak výkon stroje. Obsluha má možnost pomocí potenciometru doladit odezvu této funkce podle potřeby.

Maximální kapacita zadního závěsu je 5 400 kg a předního 2 100 kg. Zdroj foto - tisková zpráva Deutz-Fahr
Maximální kapacita zadního závěsu je 5 400 kg a předního 2 100 kg. Zdroj foto - tisková zpráva Deutz-Fahr

Zadní vývodová hřídel nabízí otáčky 540/540E/1000/1000E a přední 1 000 ot/min. Hydraulický systém může být na přání vybaven čerpadlem 90 l/min. Maximální kapacita zadního závěsu je 5 400 kg a předního 2 100 kg.

Interiér je prý kvalitnější, prostornější i tišší. Zdroj foto - tisková zpráva Deutz-Fahr
Interiér je prý kvalitnější, prostornější i tišší. Zdroj foto - tisková zpráva Deutz-Fahr

Deutz Fahr nabízí pro tuto řadu také široký výběr pneumatik a ráfků, včetně úzkých pneumatik a komunálních pneumatik pro údržbu silnic.

Nová odpružená kabina TopVision poskytuje vysokou úroveň pohodlí a ergonomie. V interiéru byly použity vysoce kvalitní materiály. Ovládací prvky jsou promyšleně uspořádány. V kabině se nachází plně nastavitelný sloupek řízení, nastavitelné sedadlo se vzduchovým odpružením, sklopné sedadlo spolujezdce, střešní okno, výkonná klimatizace, rádio DAB s bluetooth či zásuvky USB.