Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 17.7. – svátek slaví Martina

Vázání do strečové fólie je k dispozici pro všechny lisy Comprima

Aktualizováno: 3. 12. 2016

Od února 2016 mohou být všechny lisy na válcové balíky výrobní řady Comprima (včetně modelů Comprima X-treme) dodány s novým systémem vázání do fólie. Nové příslušenství přináší uživatelům několik výhod: použitím strečové fólie se více stlačí vnější vrstvy lisovaného balíku a tím i zvýší celková kvalita senážních balíků. Balík po zavázání již nemůže expandovat v takové míře jako v síti, tím se redukuje tvorba plísní a zvyšuje hodnota připraveného krmiva.

Krone

I z pohledu ekonomického a ekologického nabízí strečová fólie několik výhod: není již třeba oddělovat síťovinu a fólii po použití od sebe a navíc se z fólie balík snadněji uvolňuje; k ekologické likvidaci zůstává nakonec pouze jeden druh recyklovatelného odpadu. Vytrácí se tak obtížné oddělené hospodaření s rozdílnými obalovými materiály.

Další výhody strečové fólie Krone: při odstřižení se fólie nestahuje do úzkého pruhu (tak jako u jiných systémů); tzn. další cyklus vázání balíku započne přímo s celou šířkou fólie. To šetří fólii a celkové náklady.

Záměna mezi vázáním do fólie a do sítě je rychlá a snadná: namísto dosavadní role fólie pouze vložíte do systému vázání roli sítě. Pro vázání do fólie Krone doporučuje ověřenou fólii „Krone excellent Round Wrap“, která překryje svou šířkou 1280mm celý balík i s okrajem. Díky vynikající přilnavosti tato 5vrstvá fólie udrží slisovaný balík v bezvadném tvaru a konzistenci.

Firma Krone nabízí i možnost montáže systému vázání do fólie do již dodaných strojů (platí od roku výroby 2014).

Autor: Krone
Foto: Krone

Tématické tagy