DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ AGRALL 2024 - SMART FARMING DAYS
Dnes je 26.2. – svátek slaví Dorota

Výrobce největšího traktoru na světě v roce 2017 vyhořel. Letos opět

Zveřejněno: 17. 12. 2019

Firmu Big Bud Tractors Inc., která kdysi vyrobila největší traktor na světě, během posledních pár let už podruhé zachvátil požár výrobních prostor.

Firma vyhořela již dvakrát.

Americká firma Big Bud Tractors Inc. v roce 1977 vyrobila na zakázku největší traktor na světě. V současnosti již traktory na zakázku nevyrábí. Pouze dříve vyrobené traktory Big Bud modernizuje a přestavuje. Zabývá se též prodejem zemědělské techniky, jako jsou sklízecí mlátičky nebo pásové traktory Versatile či Case IH.

V prosinci roku 2017 firmu zachvátil ničivý požár. Shořelo vše včetně techniky. Na place byly i traktory Big Bud.

Letos v prosinci, pouze pár měsíců po přestěhování do nových prostor, firmu zachvátil další požár.

Big Bud Tractors Inc.

Společnost Big Bud Tractors Inc. byla založena v roce 1961 v Montaně. Od roku 1961 vyráběl Big Bud vysoce výkonné traktory s průmyslovými motory na zakázku. Společnost vyvinula řadu inovací pro těžké traktory, včetně sklápěcích kabin a kluzného systému pro demontáž motoru. Společnost později koupila firma Messner Brothers v roce 1985. Produkce zpomalila koncem osmdesátých let a poslední Big Bud opustil brány závodu v roce 1992. Firma vyrobila nejméně 30 modelů, avšak pouze jeden z nich byl nejvýkonnější – model 16V-747 Big Bud.

Autor: Milan Jedlička
Foto: havredailynews

Tématické tagy