Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

Wacker Neuson prohlubuje spolupráci se společností John Deere mimo oblast manipulátorů

Zveřejněno: 14. 9. 2018

Společnost Wacker Neuson vstupuje do spolupráce se společností John Deere Construction & Forestry, dceřinou společností Deere & Company USA, za účelem prodeje mini a kompaktních rýpadel typu „Deere“. Spolupráce má být na trzích v Číně, Austrálii a vybraných zemích jihovýchodní Asie.

John Deere a Wacker Neuson budou spolupracovat na distribuci rýpadel.

Spolupráce se týká mini a kompaktních rýpadel v rozsahu od 1,7 do 7,5 tun, které byly speciálně vyvinuty společností Wacker Neuson pro splnění požadavků asijských trhů. Společnost Wacker Neuson bude vyrábět stroje převážně v Pinghu v Číně. Stroje budou prodávány pod značkou "Deere" prostřednictvím stávající a rozvinuté prodejní sítě John Deere.

Cílem dohody je posílení pozice obou společností na trhu s mini a kompaktními rypadly. Obě společnosti John Deere a Wacker Neuson již mají v dané oblasti sítě prodejců, které se v následujících letech budou dále rozšiřovat. Mezitím Wacker Neuson bude pokračovat v prodeji lehkých a kompaktních strojů pod značkou "Wacker Neuson" prostřednictvím své vlastní prodejní sítě.

Toto není jediná spolupráce se společností John Deere. Od roku 2017 jsou manipulátory Kramer (patří pod skupinu Wacker Neuson) distribuovány prostřednictvím nezávislé prodejní sítě společnosti John Deere. Toto partnerství se týká agro sektoru v Evropě, Africe a Blízkém východě.

První rýpadla budou dodány společností John Deere v první polovině roku 2019.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Wacker Neuson

Tématické tagy