1, Řezačku očistěte vzduchem
Stroj na sklizeň pícnin by měl být vyčištěn před tím, než bude zazimován. Proč? Jak je známo, špína nedělá dobře barvě. Pro očištění by měl farmář zvolit kompresor a vyčištění provést za pomocí vzduchu. Voda může způsobit poškození.
2, Vyčistěte zrcadla a světla
Čistí se osvětlení, zrcátka stroje a okna kabiny.TIP: Při zazimování stroje nezapomeňte na pneumatiky. Chyby mohou být fatální
3. Pneumatiky a nemrznoucí směs
Kromě zvýšení tlaku v pneumatikách a celkové jejich kontrole by se měl brát ohled i na elektroniku. Okruh chladiče by se měl vyplnit nemrznoucí kapalinou, jakož to ostřikovače oken.
4. Vyměňte opotřebované díly
V případě potřeby je třeba zkontrolovat a vyměnit součásti opotřebení. Měly by být použity pouze originální díly nebo části schválené výrobcem. Šroubové spoje by měly být podle pokynů výrobce utaženy na stanovený točivý moment.
5. Ostrost
Pokud řezačka řeže trávu, lze očekávat zvýšené opotřebení ostří. Důležité je proto pravidelná přešroubování. Ostření bubnových nožů se provádí pomocí brusného zařízení ve stroji.
6. Mazání
Mazání probíhá podle mazacího plánu výrobce. Při mazání hnacích hřídelů nezapomeňte na ochranné trubky. Je-li stroj vybaven centrálním mazáním, zajistěte dostatečný přívod maziva.
7. Naplňte palivovou nádrž
Je potřeba také zkontrolovat palivovou nádrž. I když se stroj přes zimu nepohne ani o metr, musí být palivová nádrž plná. Plná nádrž zabraňuje možnému poškození, například korozi a korozi způsobené kondenzací. Při doplňování paliva je třeba věnovat pozornost plnění zimní naftou.