Hospodaří na cca 4 700 ha zemědělské půdy, z toho je 4 600 ha orné půdy. Na orné půdě je pěstována pšenice, ječmen, ozimá řepka, kukuřice, rané brambory, cukrová řepa, zelenina (cibule, zelí) a pícniny pro krmivovou základnu živočišné výrobny. S veškerými vypěstovanými plodinami obchoduje.
Chová přibližně 2 500 kusů skotu. Z toho je 670 kusů dojných krav, 700 kusů býků ve výkrmu a zbytek jsou telata a mladé jalovice. Výroba je rozdělena na 3 střediska: Rohozec, Jakub a Nové Dvory. Roční dojivost přesahuje 4 miliony litrů mléka, tzn. denní užitkovost vyšší než 20 litrů. Podobně jako u skotu i u prasat je uzavřený obrat stáda. Chov prasat je rozdělen na 4 střediska: Bernardov – porodna prasat o kapacitě 300 kusů prasnic, Svatá Kateřina – výkrm prasat. Roční produkce vykrmených prasat dosahuje 1 000 tun.
V roce 2011 byla uvedena do provozu bioplynová stanice o instalovaném výkonu 1,6 MW. Stanice se nachází v obci Svatý Mikuláš. K výrobě elektrické energie dochází ke spalování plynu vyprodukovaného zpracováním vepřové kejdy, močůvky, hnoje, silážní kukuřice a travní senáže. Veškeré suroviny jsou produkovány podnikem. Většina elektrické energie je dodávána do rozvodné sítě.
30. srpna 2024 proběhlo slavností otevření rozšířené posklizňové linky ve Sv. Mikuláši. Projekt realizovala společnost Pawlica a společnost AGE, jež dodávala veškeré ocelové konstrukce. Setkání zástupců stavebních firem, zemědělského podniku a zájemců o prohlídku nové posklizňové linky proběhlo v prostorách Zámku Kačina. Pavel Douša z Národního zemědělského muzea provedl zájemce zámkem a vzácnou Chotkovskou knihovnou. Po úvodním slovu zástupců všech firem čekal na posluchače koncert lesních rohů v podání Liteňské horny a violoncellový koncert skupiny PAW. Po prohlídce zámku se návštěvníci přesunuli na slavností přestřižení pásky přímo k posklizňové lince.
„Dlouho jsme se potýkali s kvalitou prodávaných komodit. Měli jsme 30 let starou posklizňovou linku, která už nevyhovovala kapacitou ani výkonem příjmu. Úroda se nám nevešla do skladů a často byla uskladněna v nevyhovujících podmínkách. Před pár lety jsme se tedy rozhodli linku rozšířit. Dříve jsme měli kapacitu 400 vagónů, po rozšíření linky již máme 1 000 vagónů. Nyní máme dva příjmy a sklizeň můžeme roztřídit podle kvality,“ uvedl Ing. Milan Kasal ze společnosti ZOS Kačina.
Společnost Pawlica dodala sila o celkové kapacitě 6 586 tun, čističku Gebr. Ruberg RVS 120 o kapacitě 120 t/h, dopravníky SKANDIA I LINE o kapacitě 120 t/h, sila BROCK 4 x E – 04219 o kapacitě 6 586 tun, akumulační silo BROCK 1 x EH – 18307 o kapacitě 127 tun a šnekový dopravník SØBY ST 205. Akumulační silo BROCK umožňuje krátkodobě skladovat vlhký materiál, který následně putuje do původní sušičky. Sušička postavená v roce 2006 je vybavená aktivní rekuperací tepla, což se hodí při sušení kukuřice, a zároveň má teplovodní výměník vyhřívaný teplou vodou z kogenerační jednotky z chladicího okruhu BPS.
Společnost AGE dodala podesta čističky se zastřešením a schodištěm, dva expediční zásobníky s kapacitou 42 m3 s tenzometrickým vážením, příjmovou halu, příjmový koš a elevátorovou věž.
Celá linka je řízena počítačovým systémem. Velín se nachází ve staré části linky. Ve velínu je laboratorní přístroj s výstupem na tiskárnu a počítač. Celou linku řídí dva zaměstnanci.