Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 13.7. – svátek slaví Markéta

Druhá generace mlátičky Sampo Comia C12 detailně

Zveřejněno: 15.02.2019

Účastnili jsme se setkání příznivců a uživatelů finských sklízecích mlátiček Sampo ve společnosti P & L, spol. s r.o. ve Velkém Meziříčí. Setkání se účastnil také zástupce přímo z výrobního závodu Sampo, který představil nejnovější a největší model řady Comia, typ C12, jenž byl na akci vystaven.

Sampo Comia C12

Druhá generace sklízecí mlátičky Sampo Comia C12 je největším ze čtyř modelů v řadě Comia. Výrobce uvádí, že je model jednoduchý na údržbu a obsluhu. Vyznačuje se nízkými náklady na provoz a údržbu, přičemž má minimum elektroniky.

První, co zaujme, je moderní design. Kabina je zcela nová a prostornější. Značně se zvýšil komfort a zlepšila ergonomie. Zlepšen byl i výhled na lištu během sklizně, není již nutné se naklánět. Nově jsou vnější zrcátka elektricky nastavitelná z kabiny. V kabině po pravé straně se nachází nový joystick a druhá generace dotykového ovládacího terminálu, který informuje o všech důležitých datech během sklizně. Další inovací je zvětšený zásobník na zrno a jeho rychlejší vyprazdňování. Přední náprava mlátičky byla přepracována a zesílena, a to i převodovka. Model je osazen též kotoučovými brzdami.

Všechny modely Comia druhé generace disponují příčným podélným kopírováním. Šikmý dopravník je též upraven tak, že na něj pasují všechny žací lišty Sampo. Lišty tedy pasují na všechny modely mlátiček Sampo. Na výběr je mezi modely lišt – Sampo, Vario lišta a řepkové prodloužení.

Od roku 2016 je Sampo u nás nejprodávanější malou sklízecí mlátičkou.

Autor fotografií/videa: Milan Jedlička

Tématické tagy