AGROTEC Promotruck – řešení pro jakoukoli akci
Dnes je 25.3. – svátek slaví Marián

Články, aktuality a videa o sklízecích mlátičkách

Sklízecí mlátička, zkráceně kombajn je jednoúčelový pojízdný zemědělský stroj, který mlátí obilí, kukuřici a některé další rostliny. Obilné kombajny mají vpředu širokou žací lištu, která bývá pro jízdu v normálním silničním provozu po běžné silnici uložena na pomocný vozík, který kombajn táhne za sebou. Žací lišta je vlastně původní samostatná lištová sekačka, zde integrovaná do většího soustrojí.

Téma „Sklízecí mlátičky“ – třídění:

První vyčesávací adaptér OZON v Česku řeší hlavní problémy při sklizni obilnin a speciálních plodin

(27.12.2022) Způsob sklizně vyčesáváním zrn nebo klasů se v evropských podmínkách i přes řadu výhod zatím významně nerozšířil. Čeští zemědělci, kteří pěstují a sklízí náročné plodiny, však mají nyní možnost vyzkoušet vyčesávací adaptér OZON.

CLAAS modernizoval výrobní závod v Harsewinkelu. Denně vyrobí 30 sklízecích mlátiček v nejrůznější specifikaci

(16.12.2022) CLAAS investoval v rámci projektu SynPro 2020 44 milionů eur do svého výrobního závodu na sklízecí mlátičky v německém Harsewinkelu. S využitím nejmodernějších výrobních a logistických technologií lze na jediné lince zkonstruovat dvě modelové řady…

Novinky Case IH představeny na zámku Zbiroh

(13.12.2022) V jednom z nejstarších šlechtických sídel v Čechách, na zámku Zbiroh, se 24. listopadu uskutečnilo VIP setkání zemědělských podniků. Členové redakce Agroportal24h měli možnost být u toho.

Zimní údržba sklízecí mlátičky aneb Co dělá kombajnér po sezóně?

(11.12.2022) S touto otázkou se setkáváme velmi často. Jak je známo, sklízecí mlátičky jsou sezónní stroje a provozují se pouze určitou část v roce. Přes zimu si užívají odpočinku a navíc dostávají nadstandardní péči. Mají to tak ale i jejich obsluhy – kombajnéři?

Sklízecí mlátička CLAAS LEXION získala ocenění FARM MACHINE

(6.12.2022) Nejnovější generace sklízecích mlátiček CLAAS LEXION získala na veletrhu SIMA 2022 v Paříži ocenění FARM MACHINE za vynikající inovaci v oblasti zemědělské techniky.

Nové sklízecí adaptéry CLAAS VARIO s automatikou

(2.12.2022) Obsluha nových sklízecích adaptérů CLAAS VARIO již nemusí manuálně nastavovat délku stolu a vertikální a horizontální polohu přiháněče, aby dosáhla optimálního, rovnoměrného sběru plodin a jejich toku do sklízecí mlátičky.

Sklízecí mlátička CLAAS LEXION 7000/8000 je nejúžasnější německou věcí vyrobenou v USA

(29.11.2022) Sklízecí mlátičky CLAAS LEXION řady 7000 a 8000 byly Německo-americkou obchodní komorou vyhlášeny "Nejúžasnější německou věcí vyrobenou v USA". Stroje vyvinuté v Harsewinkelu se pro americký trh vyrábějí v továrně CLAAS v Omaze.

Case IH Axial-Flow: Šetrnost na prvním místě aneb každé zrnko se počítá

(28.11.2022) Sklizeň je v zemědělství jednou z hlavních částí celého roku, kdy se vrací celoroční úsilí vložené do práce na poli. Pro každého zemědělce je důležité sklidit co nejvíce a s co nejmenšími ztrátami. Právě proto je důležité klást důraz na šetrné zacházení…

New Holland T8 a Case IH Magnum Raven Autonomy: Ovládání traktoru bez řidiče z kabiny sklízecí mlátičky

(24.11.2022) Na veletrhu SIMA v Paříži byly k vidění dva traktory New Holland T8 a Case IH Magnum s technologií Raven Autonomy. Tyto traktory bez řidiče jsou schopné odvážet obilí od sklízecí mlátičky.

← Zpět
  ...