Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 13.7. – svátek slaví Markéta

Austro Diesel je čtyři desetiletí partnerem v zemědělství

Zveřejněno: 14. 6. 2022

Austro Diesel GmbH, jediný generální dovozce značky Massey Ferguson ve Střední a Východní Evropě, letos slaví 40. výročí založení společnosti. Zákaznicky orientovaný a spolehlivý od roku 1982 stanovuje standardy pro profesionální poradenství, nejlepší služby a udržitelnou spolupráci v oblasti zemědělské techniky. Od založení společnosti jsou spokojení zákazníci v centru naší práce.

Akce ve Vídni se pod heslem "FARMOUS 40" zúčastnilo přibližně 450 obchodních partnerů Massey Ferguson.

Akce ve Vídni se pod heslem "FARMOUS 40" zúčastnilo přibližně 450 obchodních partnerů Massey Ferguson z celé střední a východní Evropy, stejně jako zaměstnanci Austro Diesel, zástupci Massey Ferguson, mateřské společnosti AGCO a mnoha dalších partnerských společností.

„Můžeme být velmi hrdí na to, že jsme vybudovali tak solidní společnost, která se stala konstantou pro zákazníky, partnery a zaměstnance. Rád bych poděkoval všem zúčastněným za tento velký závazek,“ říká Ing.Johann Gram, generální ředitel společnosti Austro Diesel GmbH.

Úspěšné výsledky společnosti Austro Diesel

Silnou páteř tvoří rozsáhlá prodejní síť Austro Diesel s více než 100 nezávislými prodejci v 11 zemích. Základ tohoto úspěchu byl položen v roce 1982, kdy obchodní rada Hubert Pölz založil společnost Austro Diesel a převzal dvě obchodní linie: Massey Ferguson a Fermec.

V roce 1988 byla společnost Austro Diesel převzata skupinou Tarbuk Group a byla zodpovědná za tři obchodní linie: zemědělské stroje Austro Diesel se značkou Massey Ferguson, stavební stroje AustroDiesel se značkou Case a Fermec a dopravní zařízení AustroDiesel se značkou Pimespo.

Jmenované značky využívaly od roku 1991 vynikající poprodejní servis Austro Diesel k zajištění spolehlivých dodávek náhradních dílů v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Austro Diesel je čtyři desetiletí partnerem v zemědělství.
Austro Diesel je čtyři desetiletí partnerem v zemědělství.

V roce 1999 získala společnost Austro Diesel výhradní práva na prodej strojů v České republice a na Slovensku a v roce 2003 také pro Maďarsko. V roce 2003 byla společnost koupena managementem pod vedením Ing. Johanna Grama: „Během této manažerské koupě se společnost Austro Diesel plně soustředila na svou hlavní kompetenci, značku "Massey Ferguson", aby mohla nabídnout nejlepší zákaznický servis,“ vysvětluje Ing. Gram.

V roce 2013 získala společnost Austro Diesel výhradní prodejní práva v balkánských zemích Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Kosovo, Bosna a Hercegovina, Severní Makedonie a Černá Hora.

V roce 2018 se díky značce Massey Ferguson stala společnost Austro Diesel dodavatelem kompletních produktů, protože sortiment se rozšířil o stroje na sběr pícnin Massey Ferguson, jako jsou sekačky a kondicionéry, obraceče sena, shrnovače, lisy na kulaté a hranaté balíky, baličky.

Austro Diesel zvládl krizi Covid-19 bez výpadků dodávek. To je mimo jiné způsobeno motivovanou sítí prodejních partnerů, vynikajícími dodávkami náhradních dílů a v neposlední řadě specializovaným týmem Austro Diesel. V letech 2020 i 2021 se tržby zvýšily o téměř 15 %.

Austro Diesel je čtyři desetiletí partnerem v zemědělství.
Austro Diesel je čtyři desetiletí partnerem v zemědělství.

Austro Diesel jako kompetentní partner v zemědělství již 40 let

Jak vidíte, za poslední čtyři desetiletí se společnost Austro Diesel vyvinula ve vyhledávaného, kompetentního a spolehlivého partnera pro zemědělství, a to nejen pro zákazníky v Rakousku, ale v celé Evropě a východní Evropě. Se svým průkopnickým duchem, mnoha nápady a neustálým dalším vývojem se společnost Austro Diesel v průběhu let neustále rozšiřovala a upevňovala svou přítomnost.

Dnes, společně s více než 100 nezávislými, dlouhodobými prodejními a servisními partnery, Austro Diesel již zajišťuje více než 50 000 traktorů Massey Ferguson a více než 2 000 kombajnů Massey Ferguson na jedenácti trzích Austro Diesel v Rakousku, České republice, Na Slovensku a v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Černé Hoře, Makedonii, Bosně a Hercegovině a Kosovu.

Ve školicím středisku Austro Diesel ve Schwechatu jsou obchodní partneři Massey Ferguson školeni v oblasti prodeje, servisu a náhradních dílů. Protože jen ten, kdo neustále investuje do školení a dalšího vzdělávání, bude dlouhodobě úspěšný a bude se moci spolehnout na motivovaný a kompetentní tým.

Austro Diesel je čtyři desetiletí partnerem v zemědělství.
Austro Diesel je čtyři desetiletí partnerem v zemědělství.

Špičková nabídka náhradních dílů

Společnost Austro Diesel také vytvořila nejmodernější službu dodávky náhradních dílů, která dodává potřebné díly prodejním partnerům přes noc. To představuje významnou přidanou hodnotu pro zemědělce nejen v období sklizně s vysokou pracovní silou, ale také po celý rok.

Samozřejmostí pro tým Austro Diesel je podpora a rady zákazníků v sedmi jazycích. I během krize Covid-19 dokázala společnost Austro Diesel zajistit nepřetržité dodávky strojů a náhradních dílů na všechny trhy.

Austro Diesel je čtyři desetiletí partnerem v zemědělství.
Austro Diesel je čtyři desetiletí partnerem v zemědělství.

Oceňovaná zemědělská technika Massey Ferguson

Kromě výkonných sklízecích strojů Massey Ferguson, podávacích strojů Massey Ferguson a dálkově ovládaných manipulátorů Massey Ferguson jsou traktory Massey Ferguson srdcem produktové řady Austro Diesel. Jedním z nich je oceňovaný Massey Ferguson 8S. Vysoce účinný a pohodlný traktor nedávno získal ocenění "Zemědělský stroj 2022" v kategorii "Traktory od 180 do 400 koní" a obzvláště dobře zabodoval u mezinárodní poroty za moderní systém čištění výfukových plynů "vše v jednom", který řeší problémy klasického čištění filtru pevných částic.

Ještě předtím se Massey Ferguson 8S podařilo přesvědčit mezinárodní odborníky: získala mezinárodní ocenění "Traktor roku 2021", "Red Dot Product Design Award 2021" a v Maďarsku "Product Development Award 2022". „Díky těmto oceněním je náš jubilejní rok 2022, ve kterém sám Massey Ferguson slaví své 175. výročí, velmi zvláštním rokem,“ říká Ing. Johann Gram.