Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

Nová funkce automatického ovládání pro čelní nakladače Massey Ferguson

Zveřejněno: 14. 10. 2021

Massey Ferguson představil Massey Ferguson E-Loader, novou funkci automatického ovládání, která pomáhá zvýšit efektivitu nakládání, přesnost, produktivitu a bezpečnost při práci s čelním nakládacím zařízením.

Řidič může také použít Massey Ferguson E-Loader k přednastavení horních a dolních limitů zdvihu a nastavení úhlů pro práci s nářadím.

Funkce Massey Ferguson E-Loader, kterou lze snadno ovládat pomocí dotykové obrazovky Datatronic 5, umožňuje řidiči sledovat funkce nakládacího zařízení, vážit jednotlivá břemena, automatizovat provoz drapáku a také nastavovat a ukládat automatické sekvence pro různé nakládací cykly. Řidič může také použít MF E-Loader k přednastavení horních a dolních limitů zdvihu a nastavení úhlů pro práci s nářadím.

„MF E-Loader posouvá nakládací práce na vyšší úroveň snadnosti použití, přesnosti a výkonu,“ říká Thierry Lhotte, viceprezident a výkonný ředitel Massey Ferguson, Evropa a Střední východ. Spojuje řadu inteligentních, chytrých a jedinečných funkcí na traktorech Massey Ferguson, které byly speciálně navrženy pro zvýšení výkonnosti nakládacího zařízení.

Kromě vynikající ovladatelnosti je zde vynikající výhled přes štíhlou, nízkou kapotu, zatímco střecha Visio zlepšuje výhled na břemeno po celé dráze zdvihu. Možnosti vysokého hydraulického výkonu zrychlují práci, zatímco změna směru jízdy, přeřazení na neutrální stupeň stlačením brzdového pedálu a vyhrazený multifunkční joystick také přispívají k tomu, že Massey Ferguson se stává přirozenou volbu pro manipulaci s materiály.

Massey Ferguson E-Loader s automatickým vážením

Automatické vážení za pohybu přináší větší přesnost při řadě prací - od plnění krmných vozů až po záznam hmotností balíků. Je také užitečné pro přesné zaznamenávání hmotnosti sypkých produktů, které se prodávají mimo farmu nebo se nakupují, automatické vážení a zaznamenávání jednotlivých položek, břemen nebo zakázek. Například při plnění krmného vozu může řidič nastavit cílovou hodnotu, nastavit odpočet a zvukovou výstrahu, když se blíží nastavená hodnota. Hmotnosti lze zaznamenávat jednotlivě, jako samostatná břemena nebo denní součty.

Automatické vážení za pohybu přináší větší přesnost při řadě prací - od plnění krmných vozů až po záznam hmotností balíků.
Automatické vážení za pohybu přináší větší přesnost při řadě prací - od plnění krmných vozů až po záznam hmotností balíků.

Pro snadné vyvolání preferovaných uživatelských nastavení lze uložit až 20 různých pamětí čítačů a nastavení nářadí. Data lze exportovat na USB flash disk jako soubor CSV - v podobě jednoduché tabulky - pro sledování každé jednotlivé činnosti, kterou nakládací zařízení provádí.

Automatické činnosti u MF E-Loader

Massey Ferguson E-Loader kromě aktivace nové funkce vyklepávání lopaty také umožňuje řidiči nastavit průtok hydraulického oleje a zvolit polohy, buď přednastavené, manuální nebo v plovoucím režimu. Ty se nastavují pomocí posuvníků na dotykové obrazovce.

Pro snadné vyvolání preferovaných uživatelských nastavení lze uložit až 20 různých pamětí čítačů a nastavení nářadí.
Pro snadné vyvolání preferovaných uživatelských nastavení lze uložit až 20 různých pamětí čítačů a nastavení nářadí.

Opakované nakládací cykly lze zjednodušit snadno nastavitelnou automatizací. Řidič může přednastavit horní a dolní mez pro zvedání a spouštění nářadí a také polohu lopaty/vidlice. Automatizuje také přiklápění a vyklápění lopaty spolu s funkcemi kombinace s drapákem, aby se drapák otevíral a zavíral při pohybu nakládacího zařízení.

Massey Ferguson nabízí na přání přípravu pro E-Loader z výroby pro širokou řadu paralelních i standardních nakládacích zařízení MF FL.
Massey Ferguson nabízí na přání přípravu pro E-Loader z výroby pro širokou řadu paralelních i standardních nakládacích zařízení MF FL.

Massey Ferguson nabízí na přání přípravu pro E-Loader z výroby pro širokou řadu paralelních i standardních nakládacích zařízení Massey Ferguson FL, která vyhovují všem požadavkům na zvedání a nakládání.

Řada modelů traktorů Massey Ferguson je nyní k dispozici také s plně integrovaným pomocným rámem pro nakládací zařízení montované ve výrobě. Navržen pro maximální manévrovatelnost a přístup při údržbě, tvoří dokonalou kombinaci a stává se nedílnou součástí traktoru. Vybrané modely jsou z výroby dodávány také s pomocným rámem a přípravou pro nakládací zařízení MF FL.