Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 27.5. – svátek slaví Valdemar

Automobilka Lamborghini po skoro 50 letech opět vyrobila traktor

Zveřejněno: 4. 4. 2017

Mnozí z vás jistě namítnou, že traktory Lamborghini se stále vyrábí. Ano, to je pravda, ale už je dávno nevyrábí známá automobilka Lamborghini, ale koncern SDF.

Lamborghini

Zakladatel Ferruccio Lamborghini se do roku 1972 zabýval výrobou sportovních vozidel a traktorů. Tyto dva odlišné stroje se vyráběly po boku, až do zmíněného roku. V tomto roce firma přišla o velmi důležitou zakázku na výrobu traktorů, což bylo likvidační. Proto se rozhodlo, že se divize traktorů prodá a bude se pokračovat pouze výrobou sportovních vozů. Ferruccio Lamborghini se divize zbavil a koupil ji koncern Same, nyní nese novou zkratku SDF. Výroba traktorů Lamborghini pokračovala a stále pokračuje, ale již právě pod taktovkou SDF. Traktory Lamborghini byly považovány za jedny z nejlepších a byly velmi kvalitní. V roce 1949 se každý den vyrobil jeden traktor. V roce 1958 se vyrobilo 1500 traktorů. A v roce 1969 se vyrobilo už 5000 traktorů. Nyní je to ještě minimálně jednou tolik. Proto by mělo být mnohem jednodušší potkat na silnici traktor Lamborghini než sportovní vůz Lamborghini.

Automobilka Lamborghini oslaví narozeniny již zesnulého zakladatele tím, že vyrobí limitovanou edici vozů Centenario a pět exkluzivních traktorů, které ponesou stejné jméno. Informací není bohužel mnoho. Traktory svou cenou a exkluzivitou budou především určeny pro sběratele. Cena za kus se pohybuje okolo 250 000 Eur, tedy skoro 7 mil. Kč. Jeden kus bude možné vidět na akci Techno Classica v německém Essenu, která se koná od 5. dubna.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Lamborghini

Tématické tagy


Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.
Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.