Hranaté balíky se senem je potřeba z pole přepravit pod střechu co nejdříve. V žádném případě by balíky neměly zmoknout. V opačném případě hrozí okamžité vniknutí vody a vlhkosti do již sklízené hmoty. U kulatých balíků (se senem) zabalených do sítě zmoknutí až tak nevadí. Díky hustějšímu pokrytí ok síťoviny povrch balíku lépe odvádí dešťovou vodu. Uložit balíky pod střechu je vhodné v případě, pokud jsou balíky přeprodávány nebo skladovány po dlouhou dobu. Zachováme tím nejlepší hodnotu a kvalitu balíku.
Balíky slámy nejsou tak choulostivé na zmoknutí a pozdější následné skladování. Pokud jsou balíky skladovány ve stohu na poli, je vhodné vrchní část stohu pokrýt vrstvou volné slámy (nebo foukané slámy), pokud nemáme po ruce plachtu.
Zásadní je vyskládat balíky nahoře do hřebene a plachtu dobře napnout, aby dešťová voda odtékala a netvořila jezírka. V případě dobře napnuté plachy nevadí její mírné poškození. Množství vody, které proteče otvory v napnuté plachtě nebývá vážné. Plachta by měla být co nejpevnější. Použitelné jsou i běžné PE plachty na zakrytí silážních jam anebo plachty určené k zakrytí stohů s minimální hmotností 200 g/m2 (doporučujeme volit těžší gramáže). Po zakrytí stohu je potřeba plachtu zatížit a zabezpečit proti větru.
V posledních letech se začala uplatňovat nová technologie uložení a skladování slámy lisované do velkých hranatých balíků. Povrch stohů se na některých farmách obaluje průhlednou strečovou folií. Hlavní předností tohoto řešení je vytvoření rukávce s fólií - nedojde k plnému hermetickému uzavření stohu, protože přední a zadní strana stohu zůstává odkrytá a slouží k volnému proudění vzduchu. Tato technologie je vhodná i pro stohování balíků s vyšší vlhkostí až do 25 %, kdy následné volné proudění vzduchu snižuje vlhkost. Sláma pak má lepší kvalitu a výhřevnost (v případě, že se spaluje nebo je využívána k výrobě topných pelet).