Markwart von Pentz uvedl, že digitalizace je v současné době extrémně na vzestupu – už s ohledem na epidemii koronaviru, kde je důležité udržovat odstup a využívat vzdálený přístup. Za více než 180 let se John Deere neustále měnil a rozvíjel, aby se stala největším a nejúspěšnějším výrobcem zemědělských strojů na světě. John Deere se letos stal chytrou průmyslovou společností! Co to znamená?
Podle prezidenta již John Deere v budoucnu nebude prodávat pouze jednotlivé stroje. Cílem je v budoucnu nabídnout zemědělcům řešení, která nejen optimalizují náklady na stroje, ale také zdůrazní potenciální úspory, které existují v celém výrobním řetězci. Podle společnosti John Deere dochází také k užší spolupráci s externími společnostmi v oblasti ochrany plodin, hnojení, poradenství, softwarových řešení atd. Například oblíbená služba John Deere Operation Center má již 160 partnerů!
John Deere dále plánuje investovat v oblastech automatizace, autonomie, elektrifikace a umělé inteligence. John Deere chce vyvinout „chytré“ stroje, systémy a řešení. Důraz je kladen na inovativní hardware, integrovaná softwarová řešení, konektivitu a datové platformy. Zemědělci již nehledí jen na cenu nového stroje, ale chtějí vědět, jak vysoké jsou náklady po celou dobu vlastnění stroje. V budoucnu je proto cílem spolupráce s prodejními partnery nabídnout kompletní řešení, která zemědělcům poskytnou ještě větší bezpečnost plánování a lepší přehled o výrobních nákladech.