Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 13.7. – svátek slaví Markéta

Konstruktéři prvních kloubových traktorů Steiger míří do Síně slávy

Zveřejněno: 22. 1. 2019

Inovativní konstrukce kloubových traktorů Case IH Steiger s pohonem všech kol byla oceněna za významný příspěvek do zemědělského inženýrství. Současný výrobní závod kloubových traktorů Case IH Steiger a Quadtrac v Severní Dakotě navíc letos slaví půlstoletí výroby.

Celá řada kloubových traktorů Steiger.

John, Maurice a Douglass Steiger postavil první kloubový traktor Steiger před 60 lety. Za tento počin, respektive za přispění k rozvoji produktivního zemědělství prostřednictvím technického pokroku, byli nyní uznáni sdružením výrobců zemědělské techniky a umístili se v Síni slávy. Steiger se stala součástí společnosti Case IH v roce 1986 a od roku 1996 vyrábí ve městě Fargo modely Quadtrac a Steiger.

Síň slávy AEM byla založena v roce 2008, od té doby sdružuje osoby, které vynalezly, řídily nebo vedly společnost vyrábějící stroje. Každý v Síni slávy musí doložit pět základních principů: inovace, příspěvky v průmyslu, vedení, odpovědnost a udržitelnost.

První traktor Steiger byl postaven v zimě roku 1957-58. Zatímco většina špičkových traktorů v té době měla méně než 100 koní, rodina Steiger se rozhodla vytvořit stroj, který nabízí více než dvojnásobný výkon, obsahuje robustnější součásti, pohon všech kol se stejnými rozměry kol a kloubové řízení pro dobrou manévrovatelnost.

Současný sortiment traktorů Case IH Steiger/Quadtrac zahrnuje modely až do výkonu 628 koní.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Case IH

Tématické tagy