Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 14.7. – svátek slaví Karolína

Krampe před 35 lety vyrobilo první sklápěč z recyklovatelných dílů nákladních automobilů

Zveřejněno: 24. 9. 2021

Mezitím se samozřejmě hodně změnil způsob výroby a komponenty z druhé ruky se už dávno nepoužívají. Tehdy i dnes jsou sklápěče Krampe velmi odolné, vyrábějí se po generace. Mimořádně dlouhá životnost sklápěčů šetří nejen přírodní zdroje, ale i nervy a peněženky majitelů.

Krampe před 35 lety vyrobilo první sklápěč z recyklovatelných dílů nákladních automobilů.

Společnost Krampe se dodnes snaží spolupracovat s regionálními dodavateli, čímž šetří zdroje a chrání klima. „Tím se nejen zjednodušuje komunikace, ale také se zamezuje dlouhým přejezdům, a tím se samozřejmě snižují emise CO2," vysvětluje Jürgen Kocks z Krampe.

Energie potřebné k výrobě sklápěčů pochází z "vlastní výroby" nebo z okolí. Již více než deset let dodává energii fotovoltaický systém na střechách hal, který pokrývá přibližně 150 % vlastní potřeby společnosti.

Pro vytápění všech kanceláří a výrobních hal využívá Krampe dálkové vytápění z bioplynové stanice, kterou provozují tři zemědělci z blízkého okolí. Ve velmi chladných zimních měsících lze teplo vyrábět pomocí kotle na zemní plyn v areálu společnosti Krampe a dodávat ho do sítě dálkového vytápění.

Pro vytápění všech kanceláří a výrobních hal využívá Krampe dálkové vytápění z bioplynové stanice, kterou provozují tři zemědělci z blízkého okolí.
Pro vytápění všech kanceláří a výrobních hal využívá Krampe dálkové vytápění z bioplynové stanice, kterou provozují tři zemědělci z blízkého okolí.

A to není vše. Krampe se v roce 2020 podílelo na výstavbě sousední větrné farmy vyrábějící ekologickou elektřinu. Poslední větrná turbína byla postavena v únoru letošního roku. Nyní může být zelenou elektřinou z větrných elektráren zásobováno přibližně 15 000 domácností.

Krampe přikládá velký význam co možná nejekologičtější výrobě.
Krampe přikládá velký význam co možná nejekologičtější výrobě.

Kromě výše zmíněného společnost Krampe přikládá velký význam co možná nejekologičtější výrobě. Sklápěče jsou například natřeny speciální barvou a při lakování jsou eliminovány přestřiky.

„Jako rodinná firma jsme vždy uvažovali, pracovali a hospodařili udržitelným způsobem. To pro nás znamená také péči o přírodní zdroje, ale také o naše zaměstnance. Začíná to ergonomickými pracovišti a pokračuje až ke sportovním akcím. Živá kultura v sobě spojuje uznání, otevřenost a důvěru,“ říká generální ředitel Robin Krampe.