Víceúčelové rotační plečky GST BIOSTAR. Nástroj na celoplošnou mechanickou kultivaci
Dnes je 3.3. – svátek slaví Kamil

Kuhn koupil francouzského výrobce postřikovačů Artec

Zveřejněno: 28. 9. 2018

Výrobce závěsné techniky Kuhn koupil francouzského výrobce samojízdných postřikovačů Artec. Kuhn již vyrábí tažené postřikovače, takže sortiment doplní také o samojízdné modely. Kuhn od roku 2008 již vlastnil část podílu ve společnosti Artec, nyní je však 100% vlastníkem.

Postřikovač Artec

Kuhn Group podepsal smlouvu o koupi všech akcií značky Artec Spraying. Jejími nejznámějšími modely jsou F 40 a RS 20. Výrobce Artec nadále bude vyrábět postřikovače pod vlastní značkou, zůstane i původní servisní síť.

Kuhn již od roku 2011 vyvážel postřikovače Artec o kapacitě 4 až 5 000 litrů do zahraničí. Kuhn vlastní také brazilského výrobce samojízdných postřikovačů Montana. Na loňské Agritechnice byl vystaven právě samojízdný postřikovač v barvách Kuhn, který byl vyroben v Brazílii.

Artec vyrábí také samojízdné postřikovače s rameny vpředu.

Společnost Artec byla založena teprve v roce 2005 a zaměstnává 60 zaměstnanců. Její obrat činí 19 milionů EUR. Prodej ve Francii je ale velmi nízký, ročně se prodá méně než 250 postřikovačů. Společnost Artec bude těžit z odborných znalostí skupiny Kuhn, aby se dále rozvíjela ve Francii, ale i v mezinárodním měřítku.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Artec

Tématické tagy