Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 14.7. – svátek slaví Karolína

Nová řada samojízdných krmných vozů Kuhn SPV Access a SPV Power

Zveřejněno: 5. 1. 2018

S novými samojízdnými krmnými vozy SPV Access a SPV Power nabízí Kuhn mléčným farmám zvláště kompaktní stroj s nízkou výškou. Vozy se tak vyznačují extrémně vysokou manévrovatelností

Kuhn SPV

Tyto modely SPV s vertikálním šnekem mají zadní řídicí nápravu, což vede k velmi malému poloměru otáčení. Řada se skládá z několika modelů: SPV ACCESS: 12, 14 a 15 m3, 90 PS a SPV POWER: 12, 14, 15 a 17 m3, 120 PS.

Díky vysokému výkonu jsou vozy schopné připravit všechny běžné druhy krmiva - seno, sláma, silážní balíky, trávní siláž, řepa atd. Vozy disponují elektronicky řízenou redukcí frézování. Pásový dopravník o šířce 650 mm zajišťuje rovnoměrné rozložení hmotnosti.

Zásobník s jedním míchacím šnekem se nachází mezi nápravami, takže celková výška stroje činí pod tři metry (verze o objemu zásobníku 15 m3). Modely mohou krmivo podávat pravou i levou stranou. Krmné vozy lze ovládat buď joystickem, nebo pedálem. V dosahu řidiče je terminál VT 30 (3,5 palců) nebo CCI 50 (5,6 palců). Provoz terminálu je snadno pochopitelný a zajišťuje intuitivní ovládání v každém provozním režimu. Kabina nabízí stejný komfort jako ostatní samojízdné krmné vozy od společnosti Kuhn.

 

Autor: Milan Jedlička
Foto: Kuhn