Víceúčelové rotační plečky GST BIOSTAR. Nástroj na celoplošnou mechanickou kultivaci
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

Prezentace technologie jednoho přejezdu na Opolagra 2017

Aktualizováno: 23. 6. 2017

Minimalizace zpracování půdy se dotkla nejednoho zemědělského podniku. Se sloučením operací pomůže secí stroj Mzuri, který je vystaven na výstavě Opolagra 2017 v Polsku. Secí stroj zakládá porost technologií Strip-Till.

Mzuri

Minimalizace zpracování půdy se dotkla nejednoho zemědělského podniku.  Se sloučením operací pomůže secí stroj Mzuri, který je vystaven na výstavě Opolagra 2017 v Polsku. Secí stroj zakládá porost technologií Strip-Till.

Jedno přejezdová technologie MZURI STRIP Till zpracovává homogenně půdu a ukládá osivo do kontrolované hloubky, čímž vytváří ideální půdní prostředí k tomu, aby každé semeno mohlo vzklíčit, růst a dosáhnout maximálního výnosového potenciálu.

STRIP Till - páskové zpracování půdy zahrnuje kultivaci jen cílené oblasti – zbytky plodin na povrchu mezi obdělanými pásy se ponechávají, čímž se zadržuje půdní vlhkost a organická hmota, což významně zlepšuje strukturu a úrodnost půdy. Zpracování probíhá v rozmezí od 0 cm do 40 cm hloubky.

Slupice kypřiče a kola jsou postaveny střídavě, tak aby poskytly dostatek místa na průchod rostlinných zbytků. Každá jednotka botky je nezávisle spojena s vyváženým hydraulickým systémem, což zajišťuje rovnoměrný tlak na půdu od každého kola. Tento řízený tlak zajišťuje přesnou hloubku umístění osiva a optimální kontakt půdy s osivem.

PRO-TIL je konstruován primárně jako stroj, který na jeden přejezd přemění „strniště na seťové lůžko“, nicméně stejně dobře se hodí i k systémům zpracování půdy orbou. Díky své univerzálnosti, ať už zpracovává strniště, lehce obdělanou půdu nebo dokonce i přeorané pole, je PRO-TIL ideálním strojem, který usnadní přechod na STRIP Till technologii páskového obdělávání půdy.

Dávkovací ústrojí obsahuje pouze elektrický motor s proměnlivými otáčkami a převodovku pohánějící specifický dávkovací válec osiva. V nabídce je řada osivových válců, aby bylo možné vybrat vhodný pro daný druh osiva. Kalibrace je jednoduchá a přesná – jednoduše zmáčknete elektrické tlačítko, posbíráte a zvážíte osivo a získané množství zadáte do ovládacího panelu.

Systém řízení poskytuje možnost úpravy množství osiva za chodu a všechny normální nezbytné kontroly a monitorovací funkce. Vše jednoduše ovladatelné z kabiny traktoru.Secí stroj na výstavě Opolagra 2017.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Milan Jedlička

Tématické tagy