AGRALL SHOW 2023
Dnes je 7.2. – svátek slaví Veronika

Secí stroje. Články, aktuality a videa

Secí stroj (neodborně "sečka") je mechanizmus sloužící primárně k setí osiva, avšak moderní secí stroje mají navíc i možnost aplikace hnojiv – granulovaných či kapalných, která se vysévají zároveň osivem. Secí stroj je využíván v zemědělství pro osévání polí, ale i luk. Vývoj secích strojů probíhá postupně s rozvojem zemědělské mechanizace. Podle druhu vysévané plodiny se secí stroje dělí na přesný secí stroj a secí stroj s plynulým výsevem.

Téma „Secí stroje“ – třídění:

Exkluzivně z pole: Secí stroj Väderstad Proceed provádí přesný výsev všech druhů plodin

(1.12.2022) Secí stroj Väderstad Proceed podle výrobce dokáže jako první na světě provádět přesný výsev celé řady plodin – pšenice, ječmen, řepka olejná, cukrová řepa, hrách, kukuřice, slunečnice a mnoho dalších. Členové redakce Agroportal24h.cz si mohli prototyp…

Nový software a modernizace secích strojů BEDNAR OMEGA

(25.11.2022) Univerzální secí stroje BEDNAR OMEGA OO našly oblibu na mnoha světových trzích. Šikovná konstrukční řešení se podílí na kvalitním zakládání porostu, například paralelogram secích botek nebo přetlakové provedení zásobníku. BEDNAR OMEGA OO nabízí nejširší…

Nesený radličkový secí stroj Kverneland ts-drill vhodný do všech podmínek

(17.11.2022) Klimatické podmínky se mění. To je již neoddiskutovatelný fakt. A aby vás ani v oblasti setí polních plodin nezaskočil ani jeden z extrémů, tj. velké sucho či abnormální vlhko, má Kverneland v nabídce nesený radličkový secí stroj Kverneland ts-drill.

BEDNAR SEED BOX SB 1600 rozšiřuje nabídku čelních zásobníků

(15.11.2022) Značka BEDNAR FMT přináší ve své nabídce široké portfolio zásobních vozů a nesených zásobníků. Jedná se o jednokomorové, nebo dvoukomorové provedení strojů s konstrukcí pro univerzální využití – k distribuci osiva nebo hnojiva. Nový model čelního…

Secí stroj Väderstad Inspire 1200C/S pro velmi vysoké denní výkony

(13.11.2022) Firma Väderstad na své farmě nedaleko Helmstedu v Dolním Sasku poprvé evropským novinářům představila svůj nový secí stroj Väderstad Inspire 1200C/S pro velké zemědělské podniky a traktory o výkonu od 170 koní.

SUMO Trio pomáhá v Morava Pustiměř, družstvo zvyšovat výnos řepky

(11.11.2022) „Průměrné srážky jsou zde 500 mm. Může se vyskytnout rok, kdy naprší i 350 mm nebo 700 mm. Období přísušků nám snižovalo výnos řepky. Řešení jsme našli v podobě stroje SUMO Trio,“ říká Ing. Stanislav Charous. Morava Pustiměř, družstvo obdělává 1100…

Väderstad Proceed získal dvojnásobné ocenění na veletrhu SIMA

(11.11.2022) Secí stroj Väderstad Proceed již podruhé za sebou získal ocenění v kategorii Zemědělský stroj, dříve známé jako "Stroj roku". Proceed rovněž získal stříbrnou medaili za inovace na právě probíhající výstavě SIMA v Paříži ve Francii.

Pöttinger kupuje italského výrobce secích strojů MaterMacc

(8.11.2022) Pöttinger doplňuje své portfolio produktů pro moderní zemědělství akvizicí italského výrobce MaterMacc Spa. Stávající výrobní program secích strojů se tak rozšiřuje o techniku pro přesné setí.

Pneumatický secí stroj Pöttinger Aerosem VT je nově k dispozici se záběrem šest metrů

(25.10.2022) Po velkém úspěchu tažených pneumatických secích strojů Pöttinger Aerosem VT s pracovním záběrem 5 metrů přichází firma Pöttinger na trh s verzí s pracovním záběrem 6 metrů.

← Zpět
  ...