Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 30.5. – svátek slaví Ferdinand

Úspěšná série s mnoha inovacemi

Zveřejněno: 10. 10. 2017

Traktory řady John Deere 5M patří mezi nejprodávanější stroje v Evropě. Splňují požadavky zákazníků - od chovatelů, farmářů až po speciální provoz. Traktory dostaly inovace v podobě lepšího pohodlí, výkonnosti a zvýšila se jejich efektivita.

John Deere

Předcházející modely řady M (5100M a 5115M) jsou doplněny o nový model 5090M, který nahrazuje předchozí 5085M. Všechny traktory jsou poháněny motory John Deere PWX 4,5 l.

Traktory plní emisní normu Tier IIIB a díky systému CommonRail jsou šetrné k životnímu prostředí a zároveň hospodárné.

K dispozici jsou čtyři varianty kabin - standardní kabina, kabina s nízkou střechou, plošina bez kabiny a velmi úzký design. Kabina byla opět výrazně vylepšena. Mezi inovace patří zdokonalené interiérové ​​obložení, volitelné sedadlo se vzduchovým odpružením a nová palubní deska. Řadicí páka byla také přepracována.

Zvenku jsou nové modely rozpoznatelné díky většímu obutí (přední 480/65R24 a zadní až 540/65R38). I přes větší kola může být poloměr otáčení snížen na 4 m. Tříbodový závěs má kapacitu 4,4 t. Současně se zvýšilo užitečné zatížení na 7,5 t, aby mohly být použity těžší stroje.

Autor: Milan Jedlička
Foto: John Deere

Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.
Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.