AGRALL POLNÍ DEN 2023 Mezi planetami a (hvězdami)
Dnes je 4.6. – svátek slaví Dalibor

Samojízdné rozmetadlo Bredal jezdí v Austrálii

Aktualizováno: 02.12.2016

Firma Bredal dodala do Austrálie zajímavý speciál. Jedná se o rozmetadlo Bredal K65 na podvozku JCB Fastrac. Jako podvozek rozmetadlu slouží JCB Fastrac 3230, kterému byl speciálně prodloužen rozvor tak, aby nástavba přesně pasovala.

Bredal nabízí rozmetadlo K65 jako návěsný model, který je k dostání i na českém trhu. Jak nyní firma dokazuje, není problém rozmetadlo použít jako nástavbu. 

Pohon rozmetadla zajišťuje rovněž JCB Fastrac 3230. Rozmetadlo je řízeno počítačem a je plně kompatibilní s GPS navigací. 

Rozmetadlo může být vybaveno zařízením, které umožňuje aplikaci vápna nebo statkových hnojiv. Tím pádem je zajištěna i flexibilita rozmetadla, poskytne vysoké využití na farmě. V Austrálii je oblíbená aplikace hnojiv na bázi močoviny. Bredal zajistí dokonalou aplikaci až do šířky 36 metrů. 

Proč byl zvolen právě JCB Fastrac? Mezi zemědělskými podniky a pozemky v Austrálii je velká vzdálenost, JCB Fastrac poskytne rychlou přepravu.

Podobné speciály firma Bredal již zrealizovala v minulosti. Již řadu let montuje rozmetadla na systémové nosiče či nákladní automobily. Rozmetadla jsou všech velikostí od 4 až 5 tun - po největší kapacitu cca 20 tun.

O firmě 

Dánská společnost Bredal byla založena již v roce 1949 a od počátku se zabývá výrobou a vývojem rozmetadel průmyslových hnojiv, vápence a jiných práškových směsí. Na výrobní ploše provádí kompletní montáž, povrchovou úpravu a expedici. Právě do zpracování povrchu Bredal investoval nemalou částku, pořídil automatickou nástřikovou linku která je schopna pojmout celý zásobník rozmetadla K165. Nyní je povrchová úprava práškováním řešena ve 2 vrstvách pro zvýšení odolnosti a přecházení korozi. Bredal se zabývá výrobou nesených i návěsných rozmetadel, speciálních nástaveb s širokou škálou doplňkových výbav. 

Autor fotografií/videa: Bredal