Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

BKT a Lindner pozastavují výrobu, John Deere uzavřel závod v Americe

Zveřejněno: 2. 4. 2020

Další výrobci zemědělské techniky oznamují přerušení výroby z důvodu šíření koronaviru.

Traktor John Deere 8R, ilustrační foto

Již v minulém článku jsme informovali o řadě výrobců zemědělské techniky, kteří se museli uchýlit k přerušení výroby. Důvodem je šíření koronaviru a nedostatek potřebných dílů k výrobě. Přerušení výroby nyní nově oznamuje rakouský výrobce traktorů Lindner a indický výrobce pneumatik BKT.

Lindner nemá dostatek převodovek, hydraulických komponentů nebo pneumatik pro finální montáž traktorů. Podle zástupce výrobce objem výroby do poloviny května pravděpodobně klesne o 15 %. Podpora poprodejního servisu a dodávka některých náhradních dílů však pokračuje.

Koronavir se šíří i v Indii, proto musel výrobce pneumatik BKT zavřít svůj hlavní výrobní závod do 14. dubna 2020. Logistika, technická pomoc, marketing, zákaznický servis a podpora prodeje pokračují beze změny v centrále BKT Europe v Seregnu v severní Itálii.

Firma John Deere podle serveru Profi musela kvůli koronaviru zavřít svůj americký výrobní závod, kde se vyrábí lesní technika (Dubuque, Iowa). John Deere zatím vyrábí bez výrazného omezení a rovněž ujišťuje, že má i dostatek náhradních dílů. Fungují i poprodejní služby.

Autor: Milan Jedlička1)
Foto: John Deere

1) čerpáno z materiálů BKT, Linder a webu profi

Tématické tagy