Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 17.7. – svátek slaví Martina

Řada lisů Krone VariPack s nekonečnými pásy má nové modely. Do pěti sekund se jim zadní víko otevře a zase zavře

Zveřejněno: 9. 9. 2020

S lisem VariPack vyvinula Krone zcela nový, výkonný lis na válcové balíky, který je určen pro profesionální nasazení. Položil nové měřítko v oblasti slisovanosti a průchodnosti. Nyní se produktový program rozšíří o čtyři další modely, VariPack V 165 a V 165 XC a dále VariPack V 190 a V 190 XC.

Nyní se produktový program rozšíří o čtyři další modely, VariPack V 165 a V 165 XC a dále VariPack V 190 a V 190 XC

Mnoho komponentů bylo převzato z vysoce výkonného modelu, proto bodují také tyto nové modely díky vysoké hmotnosti balíků a maximální průchodností ve slámě a seně. Díky jednoduššímu provedení nejsou určeny pouze službařům, ale i pro běžné zemědělské podniky.

U VariPack V 165 je možné plynule nastavit průměr balíku od 80 cm do 1,65 m. VariPack V 190 lisuje balíky od 80 cm do 1,90 m. Na přání je možné oba stroje vybavit i řezacím ústrojím.

Čtyři nekonečné pásy se, stejně jako je tomu u VariPack Plus, starají o perfektní tvar balíku. Lisovací sílu a průměr balíku je možné upravovat přímo z místa řidiče na ovládacím terminálu. Měkké jádro je možné podle potřeby nastavit podle intenzity a velikosti, ve třech různých stupních. Přizpůsobení ke sklizňovému materiálu tak probíhá jednoduše a rychle.

Dalším inovativním prvkem je extrémně rychlé vyhazování balíku. Za méně než 5 sekund se zadní víko dokáže otevřít a zase zavřít. Ukazatel směru jízdy pomáhá rovnoměrnému plnění lisovací komory. I nezkušení řidiči tak okamžitě dokáží lisovat krásné balíky.

Osvědčené a nové komponenty

Krone samozřejmě staví u nových modelů VariPack na osvědčených elementech, jako např. sběrač EasyFlow. Neřízená konstrukce se stará o klidný chod a malé opotřebení. Pracovní záběr činí 2150 mm, čímž jsou spolehlivě sbírány i široké řádky. Lisy s řezacím ústrojím XC jsou vybaveny integrálním rotorem v kombinaci se 17 nožovým řezacím ústrojím. Nože je možné rychle přizpůsobit jakýmkoli podmínkám.

Průměr rotoru je 530 mm. To je předpokladem pro nejvyšší průchodnost. I velké řádky jsou bez problémů dopravovány do řezacího ústrojí.

Díky inovativní souhře neřízeného sběrače a integrálního rotoru jsou nové lisy VariPack vybaveny jen malým množstvím pohyblivých dílů. To znamená nejen minimální nároky na údržbu, ale současně i malé opotřebení. Pro ideální výkon a velmi malé nároky na údržbu jsou sběrač a rotor poháněny robustními řetězy.

Precizní, komfortní a praktické

Díky sériovému skupinovému řazení je pomocí jedné řadící hřídele možné zvolit, zda bude použito všech 17 nožů, poloviční počet, nebo žádný nůž. V případě ucpání je možné komfortně z kabiny řidiče zasunout nože a spustit nožové dno. Díky tomu nedojde k žádným ztrátám píce, protože po odstranění blokády pokračuje materiál dál dopravním kanálem. Samozřejmostí je jištění jednotlivých nožů proti přetížení. Nože je možné jednoduše a rychle vyjmout.

Také vázací ústrojí nového lisu VariPack boduje díky komfortu a uživatelské přívětivosti. Síť je možné založit z obou stran. V základní výbavě lisu je vázání do sítě (vázání do provázku na přání). Na přání je k dostání také skluz pro roli sítě. Pomocí ní je možné bez velké námahy založit síť do vázacího ústrojí. Pomocí pevně vestavěného posuvníku sítě je zavedení sítě nekomplikované a rychlé.

Perfektní do detailu

I údržba nového lisu VariPack ze strany řidiče je velmi jednoduchá. Všechny řetězy jsou po celou dobu práce plně automaticky mazány. Automatické napínání řetězů je také samozřejmostí. Design lisu je navržen tak, že díky šikmým plochám nedochází k žádnému uplívání nečistot na celém stroji. VariPack je v základní výbavě vybaven pneumatikami 15.0/55-17. Na přání jsou také varianty 500/50-17 a 500/55-20.

Všechny nové modely VariPack jsou ISOBUS-ready. Je možné je ovládat přes všechny CCI-ISOBUS terminály nebo přes každý ISOBUS terminál traktoru. Alternativně je možné lisy ovládat přehlednými terminály Krone DS 100 nebo DS 500. Jako praktické příslušenství nabízí Krone například vlhkoměr. Tractor Implement Management (TIM) anebo kamerový systém slouží ke kontrolovanému odkládání balíků.

Firma Krone také představila novou generaci lisu na hranaté balíky Big Pack.

Novinky pro rok 2020 od firmy Krone

Autor: redakce Agroportal24h.cz1)
Foto: Krone

1) z podkladů Krone

Tématické tagy