Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 23.7. – svátek slaví Libor

SMS CZ během jara uvedlo na trh hned čtyři produktové novinky

Zveřejněno: 7. 7. 2022

Během jara uvedla česká značka SMS CZ na trh novou generaci diskového podmítače SMS Ontario s pracovní šířkou 5 a 6 metrů. Širších pracovních záběrů se dočkaly také oblíbený válec SMS Teran N, secí stroj SMS Smart a vály SMS Cambridge.

Během jara uvedla česká značka SMS CZ na trh novou generaci diskového podmítače SMS Ontario s pracovní šířkou 5 a 6 metrů.

„Vyslyšeli jsme přání a požadavky zákazníků a uvedli jsme na trh nový diskový podmítač SMS Ontario třetí generace. Nový diskový podmítač má integrovanou nápravu mezi přední dvě řady disků a zadní válec. Výsledný stroj je kratší ve srovnání s předchozí generací a má lepší manévrovatelnost, zejména na souvrati. Umístěním nápravy na střed stroje se podmítač také efektivněji zatížil, což pozitivně ovlivňuje rovnoměrné zpracování půdy,“ vyjmenovává základní přínosy Ontaria Petr Jirsa, jednatel společnosti SMS CZ.

K dispozici je diskový podmítač SMS Ontario 500 a SMS Ontario 600 s pracovní šířkou 5 a 6 metrů. Inovované konstrukční řešení s umístěním těžiště blíže k tažnému stroji brání houpání stroje při vyšších pracovních rychlostech a vede k rovnoměrné hloubce zpracování půdy. Navíc volný prostor mezi diskovou sekcí a válci eliminuje ucpávání stroje.

Nový diskový podmítač SMS Ontario má hydraulicky skládaný, polonesený, dvojdílný rám.
Nový diskový podmítač SMS Ontario má hydraulicky skládaný, polonesený, dvojdílný rám.

Nový diskový podmítač SMS Ontario má hydraulicky skládaný, polonesený, dvojdílný rám. Diskový podmítač SMS Ontario je standardně vybaven dvěma řadami disků o průměru 510 mm, na přání je možné podmítač vybavit disky o průměru 560 mm. Disky jsou osazeny na bezúdržbových ložiscích a pevnostních slupicích pružně jištěných gumovými silentbloky. Konstrukční výhodou je, že dvě slupice jsou vždy navařeny na jedné připojovací desce, čímž je docíleno tuhého připojení pracovní jednotky k rámu. K dispozici je široká nabídka válců, od základního trubkového válce až po dvojitý válec typu U nebo V cracker. Pomocí klipů je možné si u Ontaria nastavit pracovní hloubku až 12 cm. Široká opěrná kola 10/75-15,5 jsou vhodná i na měkká, či podmáčená podloží. V základní výbavě stroje je bržděná náprava, světla a boční odrazové clony, které zachytávají materiál od krajního disku a tím rovnoměrně zpracovává pole. Pro provoz stroje je vyžadováno tažné vozidlo s kategorií závěru 3 a minimálním výkonem 200 koní.

K dispozici diskového podmítače SMS Ontario je široká nabídka válců, od základního trubkového válce až po dvojitý válec typu U nebo V cracker.
K dispozici diskového podmítače SMS Ontario je široká nabídka válců, od základního trubkového válce až po dvojitý válec typu U nebo V cracker.

„Do budoucna plánujeme rozšířit produktovou nabídku diskových podmítačů SMS CZ o další příslušenství, jako je například pružný smyk, nebo řezací válec před diskovou sekcí. Výhledově plánujeme inovovat model 800 se záběrem 8 metrů,“ dodává Jirsa.

Nový secí stroj SMS SMART.
Nový secí stroj SMS SMART.

Výčet letošních novinek tím nekončí. Společně s novým Ontariem byl uveden na trh také inovovaný oblíbený válec SMS Teran 300 N. Došlo k rozšíření o nové modely s pracovními záběry 1,5 metru a 2,6 metru určené k údržbě travního porostu na vinicích a sadech a 3,5 metru a 4 metry. „Verze s šířkou 3,5 metru je určena pro Pobaltí, kde legislativa umožňuje se takto širokým strojům pohybovat na silnici. Čtyřmetrová varianta je určena do Kanady, kde neplatí silniční omezení,“ upřesňuje Jirsa. Kanadskému zákazníkovi je také určen nový secí stroj SMS SMART s pracovní šířkou 4 metry.

Širších pracovních záběrů se dočkaly také oblíbený válec SMS Teran N.
Širších pracovních záběrů se dočkaly také oblíbený válec SMS Teran N.

Zapomenout nesmíme ani na vály SMS Cambridge, kde došlo také k rozšíření pracovního záběru. Verzi stroje s poloneseným pětidílným rámem je možné nově objednávat až do pracovního záběru 12 metrů, místo původních 10 metrů.

„Všechny stroje SMS CZ jsou skladem a dostupné. Případní zájemci tak mohou nové stroje obratem zapojit do práce a neomazovat se dlouhými dodacími lhůtami,“ uzavírá Jirsa.