Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 19.6. – svátek slaví Leoš

Väderstad rozšiřuje výrobní závod a zvyšuje výrobní kapacitu

Zveřejněno: 28. 3. 2023

Společnost Väderstad rozšiřuje výrobu ve Väderstadu o dalších 12 600 metrů čtverečních. Rozšíření poskytuje další plochy pro montáž a lakování s cílem dosáhnout ve Väderstadu do roku 2028 výrobní kapacity 10 000 strojů ročně.

Vizualizace rozšířeného výrobního závodu Väderstad.

Společnost Väderstad zaznamenala v posledních letech silný nárůst poptávky po svých výrobcích. Obrat se zvýšil z 237 milionů eur v roce 2017 na 550 milionů eur v roce 2022. V roce 2021 společnost Väderstad oznámila výstavbu nového výrobního centra, investice ve výši 125 milionů SEK, které bude připraveno k použití ještě v tomto roce.

Nyní bude výrobní areál doplněn Väderstad o rozšíření stávajícího výrobního areálu.

„Pokračující rozšiřování naší výroby ve Väderstad je v souladu s našimi plány růstu a bude přínosem jak pro naše zákazníky, tak pro naše prodejce, pomůže vytvořit více pracovních příležitostí a zefektivní tok produkce,“ říká Henrik Gilstring, generální ředitel společnosti Väderstad Group.

Ve výrobním závodě ve Väderstad se v současné době vyrábějí stroje pro všechny světové prodejní regiony s výjimkou Severní Ameriky, kde se výroba nachází ve výrobních závodech v Langbanku v Kanadě a ve Wahpetonu v USA.

Dva bloky, které budou přistavěny a připojeny ke stávající fabrice ve Väderstadu, mají každý rozlohu 6 300 m2 a vytvoří celkovou výrobní plochu přibližně 70 000 m2. Kromě toho, že vytvoří další plochy pro montáž a lakování, pomohou také vytvořit lepší a efektivnější plynulost v továrně.

Rozhodnutí o rozšíření bylo přijato na zasedání správní rady koncem ledna. Výstavba bude zahájena 1. dubna 2023 a nové prostory by měly být plně využívány na podzim 2024.
Rozhodnutí o rozšíření bylo přijato na zasedání správní rady koncem ledna. Výstavba bude zahájena 1. dubna 2023 a nové prostory by měly být plně využívány na podzim 2024.

„Kromě všeobecného nárůstu poptávky jsme v posledních letech uvedli na trh několik nových produktů. Väderstad Inspire se letos na jaře začne vyrábět naplno, náš koncept Väderstad Proceed je v plném testování a stále zaznamenáváme velkou poptávku po našich secích strojích Väderstad Tempo. Toto rozšíření nám pomůže čelit budoucí poptávce po všech těchto produktech,“ říká Mikael Peiponen, senior viceprezident oddělení Order to Delivery společnosti Väderstad.