Zetor 25 byl k dostání bez kabiny, s kabinou, v kolovém či polopásovém provedení. Například modely 25A a 25K se od sebe lišily světlostí přední nápravy, rozměry zadních kol, rychlostními převody a nastavením regulátoru vstřikovacího čerpadla. Prvně jmenovaný model (agregační typ) má nyní ve sbírce i pan Jaroslav Poláček z Náchodska.
Traktory jsou jeho koníčkem. Je s nimi v kontaktu každý den, neboť je zaměstnancem zemědělského družstva, které hospodaří na 2 200 hektarech půdy a pěstuje pšenici, řepku, cukrovku a kukuřici pro živočišnou výrobu. S renovací strojů začal před pěti lety. „Zetor 25A jsem koupil od známého. Traktor byl rozložen na jednotlivé díly a připraven na renovaci. Vždy se mi líbil tento typ a bylo mým snem ho vlastnit,“ řekl pan Poláček. Celý traktor si renovoval sám rok a půl ve svém volném čase a ve vlastní dílně. Takto rozsáhlá renovace je podle jeho slov finančně i časově náročná.
Jak už bylo zmíněno, modely 25 mohly mít i kabinu. „Původně byl traktor s kabinou, ale z důvodu velmi špatného stavu kabiny a blatníků jsem zvolil úpravu traktoru bez kabiny a blatníky jsem nahradil tzv. „lízátky“,“ vysvětlil pan Poláček. Kvalitu traktorů potvrzuje fakt, že při kompletní renovaci byly vyměněny pouze následující díly: náboje na přední kola, víko převodovky a spojková lamela - ostatní součástky jsou původní, pouze prošly renovací. Co se týče motoru, ten byl získán v plně rozloženém stavu, jednotlivé díly se musely postupně sestavit. „Náhradní díly jsem převážně objednával u firem, které se těmito traktory zabývají. Některé díly jsem získal od svých kamarádů, kteří také renovují. Všechno se mi podařilo sehnat, ale ještě bych potřeboval originální třetí bod na závěsné nářadí. V současné době se dá na trhu sehnat originální díl i jeho imitace,“ prozradil pan Poláček a popsal nám též i postup náročné renovace: „Ze stroje jsem očistil starou barvu. Nejdříve jsem se věnoval opravě brzd, poté jsem se věnoval motoru a následovala renovace přední nápravy. Potom došlo k sestavení samotného traktoru a následoval nástřik barvou základní a vrchní syntetickou.“ Zbývá dodělat držáky zadních světel dle originálu. Dozvěděli jsme se, na co je potřeba i při renovaci dávat pozor. „Velký pozor se musí dávat při seřizování motoru, kritické místo je usazování ojnice na „klikovku.“
Pan Poláček žádné jiné historické traktory zatím nevlastní, pustil se však nyní do renovace zemědělského nářadí: „Nyní se věnuji zemědělskému nářadí za traktor (samovaz, polonesená žací lišta, dvojradličný pluh a nesený vyvorávač brambor zvaný „čert“).“
Renovovanému traktoru Zetor 25A již aktivní služba v zemědělství skončila a už druhým rokem dělá parádu na různých výstavách historické zemědělské techniky.