Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 21.7. – svátek slaví Vítězslav

Sklízeče brambor. Články, aktuality a videa

Ke sklizni brambor se používají tyto stroje: prosévací vyorávače - pro následný ruční sběr, hlízy jsou na povrchu půdy, nakládací vyorávače - nakládají vyorané hlízy se zbytky hrud, natě a plevele do vedle jedoucího dopravního prostředku a kombinované sklízeče - oddělují brambory od příměsí a ukládají je do vlastního zásobníku nebo do vedle jedoucího přívěsu. Jsou vybaveny různými separačními mechanismy na oddělení příměsí. K dokonalejšímu čištění brambor se používá i lidská práce.

Téma „Sklízeče brambor“ – třídění:

Jak se vyrábí sklízeče brambor?

(28.1.2023) Nahlédněte do výrobního závodu belgické firmy AVR, která se specializuje na vývoj a výrobu techniky pro sklizeň brambor.

Významná výročí: 50 let techniky na sklizeň cukrové řepy Hermanna Paintnera a 10 let techniky na sklizeň brambor ROPA

(12.12.2022) U příležitosti 50. výročí prvního samojízdného sklízeče cukrové řepy Hermanna Paintnera se v neděli 6. listopadu v Sittelsdorfu opět konala tradiční domácí předváděcí akce ROPA. Na tuto významnou akci, která se konala poprvé po šesti letech, přišlo za…

Samojízdné sklízeče Grimme Varitron 470 dostaly řadu vylepšení

(12.7.2022) Třetí generace samojízdného sklízeče Grimme Varitron 470 přináší kromě nového designu mnoho dalších technických úprav. Inovace se týkají verzí s koly a pásy. Nové modely samojízdného sklízeče Grimme Varitron 470 lze objednat pro sklizňové období roku…

GRIMME Gruppe dále na úspěšné cestě

(30.6.2022) GRIMME Gruppe z Damme dokázala v roce 2021 přes pandemii koronaviru, nedostatek odborných pracovníků a následky brexitu navázat na dobré výsledky z roku 2020.

Grimme vyrobilo tisící sklízeč Varitron

(5.10.2021) 14 let trvalo, než firma Grimme vyrobila jubilejní samojízdný sklízeč kořenové zeleniny Varitron. Na oslavu jubilea nabízí Grimme speciální verze sklízeče: Edition 1000 Varitron 470 a Varitron Platinum Terra Trac (polopásová verze).

Ruční sbírání mandelinek? Tento stroj bramborové škůdce sám setřese do nádoby

(27.9.2021) Stroj se jmenuje Colorado Beetle Catcher a jde o nizozemský vynález, který pomocí osmi rotorů sbírá škůdce (brouky i larvy) z listů brambor z obou stran. Hmyz je soustřeďován do nádob. Informuje o tom server mechaman.nl.

Dewulf představuje Enduro, svůj nový čtyřřádkový samojízdný sklízeč brambor

(14.1.2021) Společnost Dewulf, dodavatel kompletního sortimentu strojů na pěstování brambor a kořenové zeleniny, představuje svůj nový čtyřřádkový samojízdný sklízeč s označením Enduro. Tento nový kolový kombajn je určen pro pěstitele a podniky služeb sklízející…

Tento čert děti nestrašil. Před 100 lety u nás usnadnil těžkou práci při sklizni brambor. Používá se dodnes

(27.11.2020) Čert nebo rotační vyorávač brambor, je starší zemědělský stroj (původně z 19. století z Anglie) určený pro vyorávání brambor. V dřívějších dobách hojně používaný zemědělský stroj se ještě dnes občas používá na českém venkově. Vyniká zejména jednoduchostí…

Sklízeč brambor Dewulf R3060 dostal drobný facelift. Změny se odehrály v kabině a motorovém prostoru

(8.10.2020) Dewulf nabízí samochodné, tažené nebo nesené jedno až čtyřřádkové sklízeče s bunkrem nebo dopravníkem. Sklízeče okopanin R3060 nyní Dewulf modernizoval. Hlavní novinky jsou v motorovém prostoru a kabině.

← Zpět