KUPUJ AGRO pneumatiky Continental, 
sbírej body a vyber si svůj dárek.
Dnes je 30.9. – svátek slaví Jeroným

Sklízeče brambor. Články, aktuality a videa

Ke sklizni brambor se používají tyto stroje: prosévací vyorávače - pro následný ruční sběr, hlízy jsou na povrchu půdy, nakládací vyorávače - nakládají vyorané hlízy se zbytky hrud, natě a plevele do vedle jedoucího dopravního prostředku a kombinované sklízeče - oddělují brambory od příměsí a ukládají je do vlastního zásobníku nebo do vedle jedoucího přívěsu. Jsou vybaveny různými separačními mechanismy na oddělení příměsí. K dokonalejšímu čištění brambor se používá i lidská práce.

Téma „Sklízeče brambor“ – třídění:

Grimme vyrobilo tisící sklízeč Varitron

(5.10.2021) 14 let trvalo, než firma Grimme vyrobila jubilejní samojízdný sklízeč kořenové zeleniny Varitron. Na oslavu jubilea nabízí Grimme speciální verze sklízeče: Edition 1000 Varitron 470 a Varitron Platinum Terra Trac (polopásová verze).

Ruční sbírání mandelinek? Tento stroj bramborové škůdce sám setřese do nádoby

(27.9.2021) Stroj se jmenuje Colorado Beetle Catcher a jde o nizozemský vynález, který pomocí osmi rotorů sbírá škůdce (brouky i larvy) z listů brambor z obou stran. Hmyz je soustřeďován do nádob. Informuje o tom server mechaman.nl.

Dewulf představuje Enduro, svůj nový čtyřřádkový samojízdný sklízeč brambor

(14.1.2021) Společnost Dewulf, dodavatel kompletního sortimentu strojů na pěstování brambor a kořenové zeleniny, představuje svůj nový čtyřřádkový samojízdný sklízeč s označením Enduro. Tento nový kolový kombajn je určen pro pěstitele a podniky služeb sklízející…

Tento čert děti nestrašil. Před 100 lety u nás usnadnil těžkou práci při sklizni brambor. Používá se dodnes

(27.11.2020) Čert nebo rotační vyorávač brambor, je starší zemědělský stroj (původně z 19. století z Anglie) určený pro vyorávání brambor. V dřívějších dobách hojně používaný zemědělský stroj se ještě dnes občas používá na českém venkově. Vyniká zejména jednoduchostí…

Sklízeč brambor Dewulf R3060 dostal drobný facelift. Změny se odehrály v kabině a motorovém prostoru

(8.10.2020) Dewulf nabízí samochodné, tažené nebo nesené jedno až čtyřřádkové sklízeče s bunkrem nebo dopravníkem. Sklízeče okopanin R3060 nyní Dewulf modernizoval. Hlavní novinky jsou v motorovém prostoru a kabině.

Ropa hlásí: Výroba sklízečů brambor jede naplno, denně opustí závod 6 Keilerů

(16.9.2020) Keilery jsou venku – časná sklizeň brambor je v plném proudu a na polích je vidět stále více sklízečů brambor Ropa. Od zahájení hlavní sériové výroby v roce 2016 opustilo závod ROPA v Sittelsdorfu v Dolním Bavorsku více než 500 jednořádkových a…

Jak se sklízely brambory v roce 1995, představení tehdejší techniky na dobovém videu

(29.6.2020) Důležitou okopaninou pěstovanou v ČR v letech 1994 a 1995 na výměře 81 673 ha byly brambory. Jejich celková produkce činila v roce 1994 1 342 000 tun. Jaké nejmodernější sklizňové stroje byly tehdy zemědělcům k dispozici, představuje dobové video.

BV Technika by na veletrhu Techagro vystavila stroje odpovídající aktuálním požadavkům trhu

(2.4.2020) Ve dnech 31. března až 4. dubna 2020 měly být otevřeny brány Mezinárodního veletrhu zemědělské techniky Techagro na Brněnském výstavišti. Největší středoevropské výstavy svého druhu se již po dvanácté měla zúčastnit i společnost BV Technika a.s.…

Z historie Kvernelandu - technika pro sklizeň brambor

(12.3.2020) Další ze série historických videí o technice značky Kverneland. Nyní můžeme vidět stroje potřebné k pěstování a sklizni brambor. Kverneland tyto stroje již v současnosti nemá v nabídce.

← Zpět