Obecně platí, že pokosená píce musí být shrnuta bez ztrát na kvalitě i vlastním objemu. Zároveň je potřeba minimalizovat procento nečistot / popelovin. Na shrnovače jsou přitom kladeny vysoké nároky, neboť musí shrnovat plodiny v různém stupni dozrávání, vlhkosti, náchylnosti na poškození, hustotě, výšce či polehlosti porostu, a při tom všem disponovat vysokou provozní spolehlivostí.
Hlavní výhodou pásového shrnovače Kverneland ROC je čistý sběr píce bez nežádoucích příměsí, a tím pádem nižší opotřebení nožů a dalších komponentů následných sklizňových strojů. Sběrač má nízké otáčky, a tak šetrně zachází se samotnou hmotou. Nedochází tedy ke ztrátám nutričních a výživových hodnot odrolem – toto je samozřejmě nejmarkantnější například u vojtěšky a jetele. Díky unikátnímu systému sběru materiálu lze rychle a přitom velmi šetrně nahrabat řádky posečené píce (v podstatě jakékoliv), slámy či rostlinných zbytků (např. kukuřičných). To vše bez nežádoucích cizích předmětů, jako je hlína, písky, kamení a v nemalé míře i zbytky plesnivé a jinak znehodnocené staré píce. Díky tomu je obsah těchto cizích předmětů snížen až o 80 ‒ 90 %.
Italský výrobce Kverneland ROC, který je (jak již ze samotného názvu vyplývá) součástí skupiny Kverneland, novinářům na Tiskových dnech v Německu představil nový model Kverneland ROC RS 1000 určený pro sběr krátké a velmi vlhké píce. Řada Kverneland ROC RS zahrnuje modely Kverneland ROC RS 380, RS 730 a RS 1000. Na první pohled se neliší od svých sourozenců, technické rozdíly však u něj přesto nalezneme. Úpravou například prošel systém odpružení, pohonu pásu, per i systém sbírání, který je nově vybaven systémem krytů s přítlačnými rotujícími válci usměrňujícími tok vlastní shrnované hmoty.
Sběrač pásového shrnovače Kverneland ROC RS 1000 je opatřen prsty umístěnými do několika řad. Na vnější straně každé řady jsou umístěné 4 zakřivené prsty, všechny ostatní jsou rovné. Toto řešení zabraňuje nabírání nečistot při práci kolem překážek, remízů nebo na souvratích. Otáčky vlastního sběrače se zrychlily o 20 %. Jak již bylo zmíněno, nově je na stroji přítlačný válec pro zajištění kontinuálního toku krátkého materiálu a vytváření homogenního a načechraného řádku. Jeho další funkcí je zabránění vyhazování píce směrem nahoru / dopředu. Sběrací ústrojí má výrobce Kverneland ROC patentováno Za sběračem se nachází nový příčný dopravníkový pás, který již není vyroben z plastových segmentů, ale z pryže. Je tedy pružnější a podstatně tišší. Pás má zuby směřující proti sobě, aby bylo zajištěno optimální proudění materiálu po pásu.
Sběrací ústrojí pásového shrnovače Kverneland ROC RS 1000 využívá nezávisle odpružený tandemový podvozek s plnými plastovými koly – pod každým segmentem je jich standardně osazeno po čtyřech kusech. Blízko vlastních podvozků se nachází i po třech kusech kluzných plazů pro ještě lepší vykopírování i velmi členitých pozemků. Rovněž u transportního podvozku má každé transportní pojezdové kolo vlastní systém odpružení. Toto funguje i při jízdě po silnici při transportních přejezdech stroje. Během otáčení na souvrati senzory stroje zaznamenají, že došlo ke zvednutí shrnovače, a automaticky zastaví pohon pásů. Sběrač se však otáčí nadále. Ve zvednuté poloze má stroj světlou výšku 1 metr, takže je možné bez problémů přejezd i větších řádků.
Nastavení otáček pásového dopravníku a sběrače se nastavuje pomocí ovládacího ventilu v zadní části pásového shrnovače Kverneland ROC RS 1000 – je to v podstatě jediná funkce, která není ovládaná z kabiny traktoru. Prostřednictvím ovládacího terminálu lze z kabiny traktoru jednoduše zvolit, jakým směrem bude materiál ukládán. Přes vlastní terminál se ovládá i zvedání a skládání stroje.
S pásovým shrnovačem Kverneland ROC RS 1000 se dá ukládat materiál do stranových řádků, středové ukládání řádku není možné. Tuto funkci umí jen dva menší modely v produktové řadě. Se svým pracovním záběrem 10 metrů je ideálně vhodný do linky s výkonnou samojízdnou řezačkou nebo lisem. Obrovskou výhodou shrnovače Kverneland ROC RS 1000 je to, že i přes impozantní pracovní záběr jej lze agregovat s traktory nižších výkonových řad a to díky jeho nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům.