Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

Řádkový secí stroj Einböck CHOPSTAR-SEEDER s čelním boxem Einböck JUMBO-SEED byl inovován

Zveřejněno: 21. 4. 2022

Inovace řádkového secího stroje Einböck CHOPSTAR-SEEDER přináší mnoho nových detailních řešení, která mají mimořádně pozitivní vliv na přesnost, hladký chod, pronikání do půdy, kompatibilitu, spolehlivost atd. Charakteristikou secího stroje je také jednoduchá kombinace s čelním boxem Einböck JUMBO-SEED nebo Einböck P-BOX-STI.

Řádkový secí stroj Einböck CHOPSTAR-SEEDER s čelním boxem Einböck JUMBO-SEED.

Řádkový secí stroj Einböck CHOPSTAR-SEEDER byl vyvinut speciálně pro setí luštěnin v řádcích, ale také pro další řádkové plodiny v setí. Tento flexibilní systém "SEEDER", přizpůsobený příslušným podmínkám použití, je vhodným řešením pro hluboké přesné a precizní uložení semen a bezpečné vzejití polních plodin. „Díky různým typům výsevních ústrojí můžeme nyní ještě individuálněji reagovat na potřeby zákazníků a nakonfigurovat řádkový secí stroj tak, aby vyhovoval příslušným podmínkám,“ uvedl Jiri Vondricka z firmy Einböck.

Přepravu a dávkování semen zajišťuje čelní pneumatický secí box Einböck JUMBO-SEED, který se vyznačuje provozní bezpečností, snadnou obsluhou a odolností. Box vyvíjí a vyrábí Einböck a je řízen elektronickou řídicí jednotkou SPEED-TRONIC. Čelní zásobník Einböck JUMBO-SEED se 4 vývody lze kombinovat s celou řadou strojů (meziřádkové kultivátory, brány či secí stroje). Základem je dávkovací jednotka, která přesně rozděluje osivo až na 72 výstupů (až 18 výstupů na rozdělovací hlavu).

Řádkový secí stroj Einböck CHOPSTAR-SEEDER s čelním boxem Einböck JUMBO-SEED.
Řádkový secí stroj Einböck CHOPSTAR-SEEDER s čelním boxem Einböck JUMBO-SEED.

Elektronické dávkování se nastavuje nebo ovládá z kabiny traktoru prostřednictvím řídicího systému STI a zajišťuje přesné a rovnoměrné dávkování. Univerzální čelní box Einböck JUMBO-SEED s velmi silným hydraulickým ventilátorem lze použít pro setí obilovin, luskovin, travních směsí, ale také pro meziplodiny, podsev a hnojení.