Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 30.5. – svátek slaví Ferdinand

Secí stroj BEDNAR MATADOR MO oceněn medailí na výstavě Ką pasėsi v Litvě

Zveřejněno: 21. 4. 2024

Výstava Ką pasėsi (v překladu „Co jsi zasel“) je tradiční výstavou, která v Litvě vítá příchod jara. V rámci ní probíhá soutěž o nejlepší exponáty, které svými parametry určují trend v daném oboru. Jsme hrdí, že v rámci letošního ročníku získal secí stroj BEDNAR MATADOR MO 6000, novinka v produktovém portfoliu společnosti BEDNAR pro rok 2024, medaili za nejlepší exponát výstavy. Stroj mohli návštěvníci vidět v rámci expozice společnosti Agrokoncerno technika UAB, výhradního dovozce strojů BEDNAR pro Litvu.

Secí stroj BEDNAR MATADOR MO 6000 na výstavě Ką pasėsi v Litvě.

„Jsme rádi, že nám společnost BEDNAR FMT důvěřuje a že jsme mohli být jedním z prvních importérů strojů této značky, kteří měli možnost vyzkoušet nový secí stroj BEDNAR MATADOR MO během praktických testů již v minulém roce. Založené porosty vypadají zejména z pohledu vývoje kořenového systému perfektně. Hlavní výhody stroje spočívají v tom, že v jednom přejezdu dokáže zpracovat půdu, aplikovat hnojivo ve dvou různých hloubkách a kvalitně uložit osivo do půdy. V jednom přejezdu tak se strojem zvládnete až tři pracovní operace. Stroj disponuje hydraulickým jištěním slupic s vysokou vypínací silou 870 kg a obsluha je jednoduchá. Tyto přednosti přispívají k tomu, že stroj zvládá pracovat v těch nejtěžších podmínkách,“ říká Skirmantas Diliautas, vedoucí produktového oddělení společnosti Agrokoncerno technika UAB.

„Obrovskou výhodou stroje je offsetové uspořádání pneumatikového pěchu. Všechny pneumatiky mají samostatné uložení a centrální náprava je pro tlumení rázů odpružena. Offsetový pěch má výbornou průchodnost i za mokra. To jsou jedny z mála důvodů, proč se organizátoři výstavy rozhodli udělit cenu právě stroji BEDNAR MATADOR MO 6000,“ říká Skirmantas Diliautas.

„Velmi si vážíme ocenění, které secí stroj BEDNAR MATADOR MO 6000 získal. Je pro nás odměnou za několikaletý vývoj a snahu, abychom zemědělcům nabídli kvalitní produkt s řadou agrotechnických předností,“ dodává David Ryčl, ředitel marketingu společnosti BEDNAR FMT.

Výstava Ką pasėsi představuje největší zemědělskou výstavu v pobaltských zemích, které se každoročně účastní přibližně 80 tisíc návštěvníků.