Zrod smykem řízeného nakladače New Holland se odehrál v konstrukční kanceláři na techniku pro sklizeň pícnin. Jeden z inženýrů zjistil, že konstrukci tehdejšího žacího stroje lze otočit na bok, aby se dosáhlo pohybu nahoru a dopředu.
V roce 1971 vyrobila společnost New Holland svůj první sériový smykem řízený nakladač L35, který na trh uvedl mnoho průmyslových prvenství. Jeho konstrukce s vertikálním zdvihem umožňovala větší dosah a lepší průchodnost při nakládání a jeho delší rozvor zajišťoval obsluze plynulou a stabilní jízdu.
New Holland se s nakladačem L35 také ujal vedoucí pozice v oblasti bezpečnosti obsluhy, neboť jako první výrobce zavedl ochranu proti převrácení a pádu předmětu. Během uplynulých pěti desetiletí New Holland vylepšil konstrukci a funkčnost původního modelu L35, zvýšil dosah a nosnost a rozšířil řadu smykem řízených nakladačů o kompaktní pásové nakladače.
Nejnovější řada 300 je nabízena v 9 nových modelech s výkonem od 60 do 90 koní a jmenovitou provozní nosností od 815 do 2 045 kg. Řada 300 poskytuje vynikající výhled, větší výšku, dosah a vyšší komfort obsluhy. Řada 300 byla navržena s ohledem na obsluhu. Multifunkční 8palcový LCD displej se záložní kamerou pohodlně zobrazuje údaje o výkonu stroje a motoru. Spolu se snadno ovladatelnými funkcemi nabízí displej všestranné nastavení elektrohydraulického ovládání, které umožňuje obsluze přizpůsobit a upravit nastavení stroje podle individuálních preferencí a potřeb.
Hlavní výhodou nakladačů je unikátní patentovaná metoda svislého průběhu zvedání břemene. Další předností je robustnost, konstrukční uspořádání umožňující delší rozvor, což zajišťuje lepší stabilitu. Stroje lze pořídit mechanickým ovládáním, které ještě nabízí možnost volby mezi nožním a ručním ovládáním. Komfortnější ovládání v sobě přináší nízkotlaký pilotní systém, který se ovládá pomocí joysticků. Přesnost a citlivost v ovládání má nesmírný přínos na zvýšení produktivity.
Ke smykem řízeným nakladačům New Holland existuje jedna z nejširších nabídek příslušenství na trhu. Základním nářadím je lopata, dále však lze využít paletizační vidle, různé zametače, sněžné radlice či frézy, gradery, podkopová zařízení, míchací či drtící lopaty, bourací kladiva, vrtáky. Při opravách silnic či jiných komunikací lze nabídnout frézy.