Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 21.7. – svátek slaví Vítězslav

Články, aktuality a videa o lesní technice

Mechanizaci v lesním hospodářství lze vysvětlit jako aplikaci strojů a zařízení ve výrobním procesu  těžby  dřeva.  Je mnoho druhů těžby dřeva, při které se využívá rozmanitá mechanizace. V praxi jsou používány sekery, motorové pily, traktory s lesnickou nástavbou, vyvážecí soupravy, harvestory a mnoho druhů speciální mechanizace. V některých případech, stejně jako v historii, se používají koně. Například v chráněných krajinných oblastech. Za malou mechanizaci lze považovat takové nářadí a stroje, které nosí dřevorubci v ruce nebo je mají připevněny na opasku, či v kapsách pracovního oděvu - jednomužná motorová řetězová pila, sekera, kalač nebo palice, dřevorubecká přetlačná lopatka, klíny, pásmo na měření délky kmenů a dále pak různé malé nářadí na drobné opravy a seřízení motorové pily. Do skupiny velké mechanizace se zařazují nákladní automobily s hydraulickým jeřábem se svěrným drapákem, univerzální kolové traktory upravené pro práci v lese, speciální lesní kolové traktory, harvestory a vyvážecí traktory s klanicovým návěsem.

Téma „Lesní technika“ – třídění:

Jak se používá Hardox a Duroxite při renovacích lesních fréz

(30.4.2024) Švédská firma SSAB vyrábí kromě otěruvzdorných plechů Hardox i otěruvzdorné návarové plechy Duroxite. Zatímco Hardoxů existuje nyní 10 různých jakostí, s různými tvrdostmi a vlastnostmi, v případě návarových plechů jsou zatím jakosti dvě. Duroxite 100 a…

Ve Švédsku jezdí další unikát! Tatra Phoenix s krabím chodem pomáhá švédským lesákům při těžké práci

(15.4.2024) Skandinávie přináší jedno unikátní vozidlo Tatra za druhým. Nyní kopřivnická automobilka představuje vůz Tatra Phoenix 8x8 pro lesnický segment.

Nový harvestor Novotný H512 na probírkovou těžbu

(3.4.2024) S ohledem na velkou poptávku po dřevní hmotě, nutnosti krátkých dodacích lhůt a úbytku pracovních sil v lesnictví je v posledních desetiletích patrný nárůst používání plně mechanizovaných technologií. Nasazení harvestorů a vyvážecích souprav umožnuje v…

Vyvážecí vleky Schlang & Reichart jsou zárukou kvality

(29.1.2024) Společnost Manatech CZ prodává a servisuje nejen zemědělskou, ale i lesnickou techniku. V jejím sortimentu můžeme nalézt vyvážecí vleky německého výrobce Schlang & Reichart. Tyto stroje si blíže představíme v tomto článku.

Ponsse vyrobilo svůj 20 000. lesní stroj

(10.1.2024) V továrně Ponsse ve finském Vieremä byl dokončen 20 000. lesní stroj značky Ponsse. Po oslavě 11. prosince putoval harvestor Ponsse Bear s harvestorovou hlavicí Ponsse H8 k norskému zákazníkovi, společnosti Lågen Skogsdrift AS.

Nové provedení ochranných krytů PTH pro traktory John Deere

(5.1.2024) Práce v lese musí být prováděna efektivně, ale také bezpečně pro řidiče a traktor. Výrazné riziko představují kořeny, kameny nebo dokonce větve.

Štěpkovače Junkkari k likvidaci dřevnatých materiálů

(4.12.2023) Pro zpracování dřevnatého materiálu je vhodný štěpkovač. Ten má v nabídce finská firma Junkkari, kterou v České republice zastupuje společnost AgroKonzulta Žamberk. Uplatní se při likvidaci dřevní hmoty (větve, celé stromky apod.) po těžbě dřeva,…

MANATECH CZ na Zemi živitelce vystavil průřez svého sortimentu. Nechyběla zemědělská ani lesnická technika

(30.10.2023) Jako každý rok se společnost MANATECH CZ účastnila největšího tuzemského agrosalonu Země Živitelka, který do Českých Budějovic přilákal desítky tisíc zemědělců z celé České republiky. Společnost mimo jiné prezentovala stroje značek McHale, Thaler, TMC…

Zákaznické centrum společnosti Ponsse v Kuopiu bylo modernizováno

(20.9.2023) Společnost Ponsse zmodernizovala své zákaznické centrum v Sahakatu v Kuopiu, aby mohla ještě lépe sloužit svým zákazníkům a pružněji zajišťovat efektivitu služeb v oblasti náhradních dílů.

← Zpět
  ...