Víceúčelové rotační plečky GST BIOSTAR. Nástroj na celoplošnou mechanickou kultivaci
Dnes je 3.3. – svátek slaví Kamil

BEDNAR SWIFTERDISC a BEDNAR ATLAS – rozšíření nabídky diskových podmítačů o nové pracovní záběry

Zveřejněno: 29. 11. 2023

BEDNAR FMT je v segmentu diskových podmítačů výrobcem, který pokrývá nejširší nabídku pracovních záběrů. Má skvělé zastoupení mezi diskovými podmítači s průměrem disků 520 a 560 mm, které nabízí pod označením BEDNAR SWIFTERDISC. Velmi dobře se na trhu ujaly i diskové podmítače BEDNAR ATLAS s průměrem disků 620 mm, které si našly místo zejména v zemích s velkým zastoupením kukuřice. Pro rok 2024 dochází k rozšíření stávající nabídky diskových podmítačů BEDNAR SWIFTERDISC a BEDNAR ATLAS o nové pracovní záběry.

BEDNAR SWIFTERDISC XE 14400 MEGA – další model v rodině rekordmanů.

Modelová řada BEDNAR SWIFTERDISC XN se nově rozrůstá o model s pracovním záběrem 1,75 metru. BEDNAR SWIFTERDISC XN 2000 má v základu komfortní hydraulickou regulaci pracovní hloubky, která se nastavuje pomocí polohy zadního pěchu.

Novinkou je uchycení a průměr disků. Diskový podmítač BEDNAR SWIFTERDISC XN 2000 lze vybavit disky o průměru 520 nebo 560 mm. Každý disk má pak individuální uchycení k rámu pomocí jedné slupice s jištěním pryžovými segmenty. Stroj lze dodatečně vybavit přídavným závažím o hmotnosti 100 nebo 200 kg.

BEDNAR ATLAS AE 10400 PROFI – širokozáběrový podmítač s velkým průměrem disků

Charakteristickým znakem diskových podmítačů BEDNAR ATLAS AE_PROFI je velký průměr disků a vysoká průchodnost, která je zapotřebí pro kvalitní zpracování pozemků s velkým množstvím poskliznových zbytků. K modelu BEDNAR ATLAS AE 12400 PROFI s pracovním záběrem 12,4 metru je nově k dispozici i menší model BEDNAR ATLAS AE 10400 PROFI, který nabízí pracovní záběr 10,4 metru.

BEDNAR ATLAS AE 10400 PROFI nabízí pracovní záběr 10,4 metru.
BEDNAR ATLAS AE 10400 PROFI nabízí pracovní záběr 10,4 metru.

BEDNAR ATLAS AE 10400 PROFI může být vybaven hydraulickou regulací hloubky nebo komfortní elektro-hydraulickou regulací hloubky LOADSENSING a intuitivním ovládáním pomocí systému BEDNAR EASY CONTROL. V rámci volitelné výbavy lze stroj dále vybavit prutovou clonou mezi řadami disků nebo zadním hydraulicky stavitelným páskovým smykem Crushbar, který se nachází před pěchy. Oproti modelu BEDNAR ATLAS AE 12400 PROFI má BEDNAR ATLAS AE 10400 PROFI konstrukci jako jednonápravový stroj. Během otáčení na souvrati se stroj otáčí na podpěrných kolech, transportní nápravě a zadních utužovacích válcích, dochází pouze k vyhloubení diskové pracovní sekce.

BEDNAR SWIFTERDISC XE 14400 MEGA – další model v rodině rekordmanů

Na základě poptávky po širokozáběrových strojích výrobce rozšířil řadu BEDNAR SWIFTERDISC XE_MEGA o model s pracovním záběrem 14,4 metru. BEDNAR SWIFTERDISC XE 14400 MEGA se hodí pro traktory s výkonem od 500 koní. Stejně jako u větších modelů je podmítač k dispozici s dvěma variantami disků. Standardní nebo speciálně tvarované AGRESSIVE disky s lepším řezacím efektem jsou dostupné s průměrem 520 nebo 560 mm.

BEDNAR SWIFTERDISC XE 14400 MEGA je pro transport složen do šířky 3 metry a transportní výška nepřesahuje 4 metry.
BEDNAR SWIFTERDISC XE 14400 MEGA je pro transport složen do šířky 3 metry a transportní výška nepřesahuje 4 metry.

Pro stabilní vedení terénem a dodržení nastavené pracovní hloubky má podmítač přední podpěrná kola o rozměru 520/50 R17. Pro optimální rozložení napětí v konstrukci stroje je využito osvědčeného systému BAR-LOCK. BEDNAR SWIFTERDISC XE 14400 MEGA je pro transport složen do šířky 3 metry a transportní výška nepřesahuje 4 metry.

Diskové podmítače BEDNAR FMT lze nově osadit disky ENDURANCE, které dodává francouzský výrobce FORGES DE NIAUX. Nabízí delší životnost než standardní provedení díky vysoké tvrdosti disků v pracovní oblasti. Disky ENDURANCE výborně odolávají extrémním nárazům a deformacím.