Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 22.4. – svátek slaví Evženie

Aktuality na téma „Amazone“

Téma „Amazone“ – třídění:

Secí stroje Amazone slaví 75 let

(17.3.2024) Letos si připomínáme 75. výročí prvního secího stroje Amazone. Dva metry široký stroj D1 tažený koňmi byl uveden na trh v roce 1949.

Claas, AgXeed a Amazone posilují spolupráci v oblasti autonomních strojů a automatizace

(28.1.2024) Společnosti Claas, AgXeed a Amazone posílily spolupráci v oblasti vysoce automatizovaných a autonomních zemědělských strojů a pracovních procesů.

Bayer vyvíjí systém bodového postřiku. Prohlubuje také spolupráci s Amazone a Microsoftem

(10.12.2023) Bayer pokračuje v rozvoji svého podnikání v oblasti digitálního zemědělství. Současně vyvíjí vlastní systém bodového postřiku.

Podle DLG Imagebarometeru si Amazone nadále udržuje prvenství v závěsných strojích

(24.4.2023) Přehled oblíbenosti výrobců zemědělské techniky je v Německu stále velmi populární a má velkou tradici. Letošního průzkumu se zúčastnilo celkem 668 lidí, přičemž průměrný věk účastníků byl 52 let.

Zemřel Dr. Heinz Dreyer, dlouholetý generální ředitel skupiny Amazone

(2.3.2023) S hlubokým zármutkem oznámila společnost Amazone úmrtí jednoho z akcionářů a dlouholetého generálního ředitele skupiny Amazone, Prof. h.c. Dr. Dr. h.c. Heinze Dreyera. Pan Dreyer zemřel dne 17. února 2023 ve věku 90 let.

AMAZONE se bude nadále podílet na startupu AgXeed

(26.7.2022) Skupina AMAZONE posiluje svou vývojovou spolupráci s nizozemským start-upem AgXeed B.V. prostřednictvím investice do této společnosti. Do startupu je zapojena i společnost CLAAS spolu s dalšími investory prostřednictvím společnosti Seed Green Innovations…

AMAZONE otevřelo zemědělské muzeum

(21.6.2022) V rámci zákaznické akce Pflanzenbautage 2022 společnost AMAZONE na sousední pokusné farmě Wambergen slavnostně otevřela nové zemědělské muzeum.

CLAAS zintenzivňuje spolupráci se společností AgXeed a zahajuje první prodejní aktivity

(17.6.2022) CLAAS minulý rok zahájil spolupráci s nizozemským startupem AgXeed BV a investoval do menšinového podílu v tomto startupu. Cílem je budoucí spolupráce při vývoji a komercializaci autonomních zemědělských strojů. Nyní byla zahájena první distribuční a…

Systém Amazone DirectInject získal ocenění Farm Machine 2022

(1.5.2022) Ocenění Farm Machine 2022 získal systém DirectInject společnosti Amazone. Díky tomuto systému je možné individuálně reagovat na potřeby plodiny na poli a snížit použití prostředků na ochranu rostlin a počet dalších přejezdů postřikovače. To šetří čas,…

Amazone zaznamenává skokový nárůst prodejů

(27.3.2022) Navzdory dalšímu finančnímu roku, který byl díky pandemii plný výzev, dokázala skupina AMAZONE udržet svůj rostoucí trend a překonala prodejní hranici 650 milionů EUR.

Na žebříčku popularity je Amazone top značkou mezi výrobci závěsné techniky

(18.3.2022) Tradiční žebříček popularity firem působících v zemědělství, který organizuje DLG v Německu, je veřejností sledován s velkým zájmem.

Heinz Dreyer slaví 90. narozeniny. Stojí za úspěchem moderní techniky Amazone

(6.3.2022) Prof. Dr. Heinz Dreyer, dlouholetý výkonný ředitel společnosti Amazonen-Werke, oslavil dne 19. února své 90. narozeniny. Patří mezi třetí generaci rodiny Dreyerových a sehrál významnou roli v rozvoji zemědělských strojů AMAZONE v moderní rostlinné výrobě.

AMAZONE spolupracuje s AgXeed na vývoji závěsné techniky pro polní roboty

(15.12.2021) Amazone se o autonomní zemědělské stroje zajímá už od roku 2008. Nově tato německá společnost navázala spolupráci s firmou AgXeed.

← Zpět